метизная компания

На Сумщині знайшли 600-річний археологічний артефакт

Суспільство | 19:30, 12.06.2019
 Поділитися

Поділитися в

Із 28 травня в селі Зарічне проводять пошуково-дослідницьку роботу наукову співробітники Інституту археології Національної академії наук України. Досліджується Зарічненський археологічний комплекс поховань епохи середньовіччя.

11 червня археологи знайшли архіважливу знахідку — фрагмент стародавнього глиняного глечика з гербом литовського князя Вітовта. Нагадаємо, що майже вся російсько-литовсько-татарська армія загинула в бою на річці Ворскла 12 серпня 1399 року. Литовський князь Вітовт поставив за мету витіснити татар із Причорномор’я, однак у битві з татарським військом 12 серпня 1399 року на Ворсклі зазнав поразки. На берегах Ворскли зійшлися у кривавій січі близько 100 000 воїнів.

Наукові співробітники, які вели розкопки в Зарічному, вважають, що глиняний горщик із гербом литовського князя Вітовта є залишком поселень литовців XIII століття. Ймовірно, глечик разом з іншими речами побутового споживання знаходився в обозі литовських вояків, які вижили після жорстоких боїв і згодом повернулося в Боголюбово (нині Зарічне). Там вони побудували фортецю і вижили завдяки її доброму зміцненню.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: