метизная компания

Напередодні виборів влада на Сумщині зі скандалом звільняє гендиректора телерадіокомпанії

Суспільство | 12:50, 21.10.2020
 Поділитися

Поділитися в

«На сесії Тростянецької міської ради мене було звільнено, офіційна  причина – виникнення дебіторської заборгованості за 2019-й і нинішній роки перед підприємством, що відповідає за подачу телесигналу, – говорить у зверненні Юрій Дараган. –  Це гроші, які нам обіцяла міська рада, яка фінансує нас, адже ми – комунальне підприємство. Мене вирішили зробити винуватцем цієї заборгованості. Хоча напередодні мені продовжили контракт і навіть пропонували від «Сили людей» балотуватися у обласну раду. Інтелігентно я відмовився, адже журналіст має бути поза будь-якою партією і після цього на сесії, де більшістю є саме представники партії «Сила людей», проголосували за мою відставку.

У коментарі НСЖУ Юрій Дараган наголошує, що саме він є фундатором ТРК, яку активно розвивав за останні три роки, і тепер у Тростянці є власне ФМ-радіомовлення та телебачення. Але з наближенням місцевих виборів влада почала розглядати ТРК винятково як власний пропагандистський рупор:

  • З початком виборчої кампанії ми почали укладати офіційні виборчі угоди з кандидатами, планували проведення телевізійних дебатів, – розповідає Юрій Дараган. – Але одразу від влади пішли погрози, вимоги «не показувати інших».

Також Дараган заявив, що тамтешня влада переходить усякі межі, адже поводиться так, неначе журналісти – їхні раби, а телерадіокомпанія є їхньою власністю.

Своє звільнення директор планує оскаржувати в суді. Із заявою про перешкоджання журналістській діяльності Юрій Дараган звернувся до поліції та прокуратури.

У Національній спілці журналістів України стривожені ситуацією у Тростянці та закликають місцеву владу не використовувати адміністративний ресурс для незаконного впливу на інформаційну політику телерадіокомпанії.

  • Звільнення керівника телерадіокомпанії за лічені дні до голосування на місцевих виборах – це очевидна цензура, намагання зачистити ефір, – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Попри комунальний статус ТРК, законодавство вимагає всі ЗМІ забезпечити кандидатам рівний доступ до аудиторії. Посадовці мають визнавати, що владні повноваження – це не приватизація влади і право на свавілля.

НСЖУ звернеться із проханням взяти ситуацію під парламентський контроль до Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та Комітету з гуманітарної і інформаційної політики.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: