СумБуд
SMR
метизная компания

Народний депутат Тетяна Рябуха розповіла про майбутнє садиби Харитоненка

Суспільство | 15:41, 30.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

Одне з найболючіших питань життєдіяльності Сум, яке потребує негайного розв’язання – реставрація садиби сім’ї Харитоненків на вул.Троїцькій обласного центру. Цей комплекс – жива історія міста, але зараз він руйнується на очах.

Ще від початку роботи у ВР народний депутат від Сум Тетяна Рябуха взяла цю проблему під контроль. Минулого року під час візиту до Сум міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка посадовці оглянули садибу і обговорили її подальшу долю. І ось – чудова новина: план почав втілюватися в життя! Як повідомила Тетяна Рябуха, комплекс “Садиба Харитоненка” буде відновлено в рамках національного проекту “Велике будівництво” –  зокрема, його другого етапу «Велика реставрація», на реалізацію якого в бюджеті України закладено 12 млрд. гривень.

Це дозволить уникнути перетворення історичної пам’ятки на черговий торговий центр чи закритий бізнесовий простір, – пояснює Тетяна Василівна. – Ми вже маємо чудову концепцію створення Відкритого культурного центру ім. І.Харитоненка, маємо підтримку міністра, розпочато підготовку проектно-кошторисної документації. Нарешті це питання вдалося рушити з місця!

Отже, що ж буде розміщуватися у історичній садибі? Що ховається за словами «Відкритий культурний центр» і чи не стане він закритою для сумчан зоною відпочинку для еліти?

Це буде масштабний соціокультурний проект, простір, який сприятиме налагодженню комунікацій, посиленню туристичної привабливості Сумщини, організації загальноміських заходів, – розповідає Тетяна Рябуха. – Зокрема це чудове місце можна використовувати для загальноміських заходів, урочистих подій, тут можна розмістити РАЦС і проводити весілля, окрім того даний проект дозволить перемістити художній музей Онацького і вирішити ще одну задавнену проблему. Адже фонди музею не тільки майже не експонуються, але й постійно знаходяться під загрозою у непристосованому для їх зберігання приміщенні. Тут вистачить місця для арт-фестивалів, концертів альтернативної музики, вистав, кінопоказів, лекцій, майстер-класів, творчих майстерень, сучасної відкритої бібліотеки, відкритого літнього концертного майданчика, який працюватиме і в режимі кінотеатру, та багатьох інших цікавих ініціатив. Це буде культурна візитівка Сум, куди хочеться повести гостей міста, місце, що приваблює туристів і дає містянам змогу культурно відпочивати. Такого місця Сумам дуже не вистачає!

Роботи по реконструкції садиби Харитоненка мають розпочатися вже цього року.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: