метизная компания

Насіння кукурудзи на 2022-й: де купити та як правильно вирощувати?

 Поділитися

Поділитися в

 За даними Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА, за обсягом виробництва кукурудзи на зерно Сумщина входить до п’ятірки серед регіонів України. Загалом вже намолочено зерна урожаю цього року понад 4,1 млн. тонн із площі 680,6 тис. га, за середньої урожайності 60,3 ц/га (це 6 місце серед регіонів України). Паралельно сільгоспвиробники готуються до посівної кампанії наступного року, закупляють посівний матеріал, добрива та засоби захисту рослин вже восени, бо з нового року здорожчають.

До речі, здебільшого насіння кукурудзи для отримання високих врожаїв добрі господарі закуповують щороку нове. Бо віддають перевагу гібридам, які, на відміну від сортів, хоч і більш стійкі до хвороб, шкідників та примх погоди, але такі характеристики не тривалі. І якщо щороку кукурудзу сіяти тим же насінням, з власних полів – з часом гібрид втрачає свої якості.

Варто пам’ятати, що навіть у досвідчених агровиробників бувають неврожаї, через те, що погодні умови змінюються, гібриди також, з’являються нові шкідники та хвороби. Тож до цього завжди потрібно готуватися заздалегідь.

Хімічне прополювання збереже до 70% врожаю

Ефективний контроль над бур’янами забезпечить правильно обраний гербіцид для кукурудзи.

Препарати хімічного прополювання діляться на досходові  та післясходові. Перші застосовують для знищення рослинності та насіння бур’янів у ґрунті відразу після посіву кукурудзи та до появи перших паростків. Інші відносяться до селективних препаратів, не вражають молоді паростки та застосовуються практично на всіх етапах розвитку рослин. Краще придбати обидва види гербіцидів (другий – страховий).

На посівах кукурудзи найчастіше використовують селективні гербіциди, а використання препаратів суцільної дії доцільне навколо промислових об’єктів, у водоймищах та навколо ліній електропередач.

Який гербіцид обрати для Вашої кліматичної зони?

У природних умовах Полісся, де поля нерідко вражені порослю дикої редьки, хвоща, гірчиці, пирію, фахівці рекомендують використовувати такі гербіциди для кукурудзи, як «Майстер Пауер», «Альфа Нуфурон», «Прайм». На полях Лісостепу, де багато осоту, мишачої та білої лободи, щириці та амброзії, краще застосувати гербіциди типу «Рамзес» чи «Тітус».  Серед дієвих гербіцидів також «Ланкастер», «Нельсон», «Харнес», «Герб» та інші.

Вартий уваги гербіцид «Пріма» виробника «Сингента». Він знищує більш, ніж 160 різновидів бур’янів! Здатний швидко проникати в наземні частини, знищуючи навіть перерослі бур’яни. Дводольні усуває вже через 7-14 днів після обприскування. Гербіцид можна застосовувати у великому проміжку часу – до формування на культурі 6-7 листків. Ще один плюс – він не має обмежень у сівозміні (після вирощування та обробки кукурудзи на полі можна вирощувати будь-яку культуру).

Аналогами цього гербіциду є «Агент», «Дісулам», «Пріус», «Подмарин».

Багато аграріїв довіряють виробникам гербіцидів і таких відомих брендів, як «Альфа Смарт Агро», «Монсанто», «Corteva», «Bayer AG», «Бест», «Агрохімічні технології»…

Які ділянки краще відвести під посіви кукурудзи?

Культура потребує багато сонячного світла, добре зростає на слабокислому або нейтральному суглинному, супіщаному або торф’яному грунті. Протягом усього вегетаційного періоду до повного визрівання насіння кукурудзі потрібен азот, врахуйте це, обираючи добрива. При чому більшу частину добрив треба буде внести під час формування суцвіть. Калій необхідний рослині з початку до середини вегетаційного періоду, після чого його кількість у добриві треба поступово скоротити. Фосфору кукурудза потребує постійно, але у малих кількостях. Ще їй необхідний цинк, мідь, марганець і бор, розчином цих речовин необхідно обприскувати листя кущів.

Якість врожаю збережуть засоби захисту рослин від шкідників та хвороб

Урожай кукурудзи можуть псувати такі шкідливі комахи, як дротяники, лжедротяники, совки, лугові та кукурудзяні метелики, вівсяні шведські мухи.

Серед основних захворювань культури – фузаріоз качанів і сходів, гельмінтоспоріоз, стеблова і пітіозна коренева гниль, червона гниль качанів, іржа, пилова і пухирчаста головня.

Це слід врахувати при виборі інсектицидів та фунгіцидів для кукурудзи.

Де купити?

Остерігаючись недобросовісних виробників, підробок та переплат, досвідчені аграрії купують посівний матеріал, добрива, засоби захисту рослин у перевірених поставників, які продають тільки сертифікований товар та гарантують якість.

Наприклад, багато фермерів, агрокомпаній та великі агрохолдинги довіряють інтернет-магазину «КРОП АГРО», що у місті Кропивницькому.  Тут безкоштовна консультація кваліфікованих спеціалістів, сертифікований товар напряму від виробників, помірні ціни, будь-який вид оплати та швидка доставка.

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: