метизная компания

Не зібрався кворум: що втрачає Степанівська громада через прогули депутатів

Суспільство | 14:07, 16.08.2021
 Поділитися

Поділитися в

У п’ятницю, 13 серпня, місцеві мешканці зібралися у сесійній залі в очікуванні ухвалення місцевими депутатами важливих для Степанівки та всієї територіальної громади рішень. Але через відсутність більшості (з 22 депутатів на сесію зареєструвалися тільки 8) жодне бюджетне, земельне, соціальне питання не може бути вирішене. Під загрозою початок нового навчального року, ремонти важливих соціальних об’єктів і благоустрій громади.

«На засідання сесії винесено 71 питання, 40 з яких – земельні питання. Частина стосується стану виконання надходжень до бюджету селищної ради за підсумками півріччя та розподіл коштів на третій квартал, який ми попередньо провели на засіданні бюджетної комісії. А це виділення коштів на фінансування будівництва важливих об’єктів освітньої галузі (школа та дитячий садочок Степанівки, розвиток творчих і спортивних секцій). Решта питань є поточними, але не менш важливими», – повідомив голова Степанівської громади Володимир Лукаш.

Але жодне з питань не отримає продовження через відсутність депутатської більшості. Олександр Березовський, Любов Чепульська, Андрій Гриценко, Віталій Крамар, Сергій Державецький, Петро Нікітенко, Олександр Бабинець, Андрій Бутенко, Дмитро Сазонов, Сергій Карпенко і Роман Щебетенко – це депутати, які повинні бути у сесійній залі. Без вагомих причин вони ухиляються від виконання своїх обов’язків, бо якби у них була совість, вони б прийшли, – вважає очільник громади.

Не дивлячись на те, що сесія так і не відбулася, все ж дві години голова селищної ради, присутні депутати та мешканці громади активно обговорювали нагальні питання. Спілкування вийшло емоційним і змістовним, попри незвичний формат.

Найбільше запитань до відсутніх депутатів було у мешканців, що вже не один місяць чекають на виділення земельних ділянок. Обурення в громаді наростає і через те, що землі роздаються наліво-направо, а ті, хто має на них першочергове право, залишаються за бортом.

«Я мешканка громади, на даний час є учасником бойових дій і чинним військовослужбовцем Збройних сил України. Моя історія отримання 2 га землі почалася ще у травні 2020 року. Спочатку мені виділяли ділянку тільки 1,1 га, аргументуючи це тим, що землі немає. Але ж я знайшла вільні землі й не одну заяву подавала на отримання повноцінної ділянки. Обурює те, що моїми правами нехтують, роздаючи ділянки іншим. Я ж залишаюся чекати. Водночас я маю боронити нашу державу у зоні проведення ООС, жити в жахливих умовах там, ризикувати здоров’ям і життям, а ви сидите тут у теплих кабінетах і зручних кріслах. Чому учасникам бойових дій, які захищають цілісність і недоторканність Української держави, ніколи немає землі?» – звернулася до присутніх у сесійній залі Аліна Кібенко.

Питання Аліни Кібенко виносилося на сесію, але депутати не зібралися. Дівчина вимушена витрачати час своєї відпустки не на рідних і відпочинок, а чекати у владних кабінетах, поки можновладці виявлять бажання виконувати свої обов’язки. Понад 20 учасників ООС/АТО, що проживають на території Степанівської територіальної громади, не можуть отримати земельні ділянки, бо депутати не збираються у сесійній залі.

Разом з тим за словами голови Володимира Лукаша свої земельні питання вони вирішили: «Кожен з тих депутатів, що сьогодні відсутній на своїх робочих місцях у сесійній залі, подав заяву і вже отримав земельну ділянку, як не собі, так родичам. То що це є підставою не приходили далі на сесії? Вони йдуть під гучним гаслом «Зміни на краще», але ж за чиє «краще» вони вболівають?»

Не менш нагальне питання – це розподіл коштів. Ситуація з розподілом бюджету викликає все більше занепокоєння через наближення навчального року. Мова йде про направлення коштів на ремонт дошкільного навчального закладу «Орлятко». В цьому садочку мають з’явитися комфортні умови для навчання малечі, а головне збільшиться кількість місць для найменших мешканців громади.

«Хто ходив до мого садочку, знають, в яких умовах ми працюємо. Проектна потужність нашого закладу 26 місць, а у нас 41 дитина. І ще до цього у мене лежить на столі 15 заяв нових діток. Кожного дня батьки чекають на відкриття третьої групи. Я просто фізично не зможу прийняти цих діток. Я дізнавалася – в інших садочках громади місць немає. Це не просто наші забаганки, що нам хочеться відкрити цю групу. Ні! Це потреба нашої громади, батьків дітей, що чекають початку нового навчального року у садочку. Депутатський корпус не посприяв виділенню коштів для того, щоб наша громада отримала нове приміщення, нові покращені умови для наших діточок. Це питання знову саботується. Я прошу допомоги від себе особисто, від свого колективу і від батьків», – пояснила важливість цього бюджетного питання завідувачка дитячим садочком Оксана Володимирівна.

Під загрозою зриву питання облаштування початкових класів навчальних закладів громади згідно вимогам Нової української школи. Виділені державою кошти у розмірі 300 тис. грн є. А от рішення від депутатів про направлення їх до розпорядника коштів – немає. Робота стоїть. Продовжує протікати дах Степанівської ЗОШ. Бо ті ж депутати навесні ініціювали коригування проектно-кошторисною документації. А коли її підготували, не змогли зібратися. Без їхнього рішення цей навчальний заклад ризикує не отримати нового даху.

«Подібна поведінка депутатського корпусу виходить боком громаді. Має відбутися святкування Днів села, Дня Незалежності. Ми не маємо фінансування, свята під загрозою. У нас є талановиті колективи дітей, дорослих, яких ми не можемо спорядити у відрядження для участі у всеукраїнських змаганнях, фестивалях. Це стосується і спортсменів.  Сьогодні у нас на громадських засадах працює тренер з нового напрямку, який ми хочемо розвивати у громаді – це хокей на траві. З вересня ми планували виділити фінансування на роботу нового гуртка для дітей нашої громади. Але депутати не зібралися, щоб ухвалити це рішення» – додала начальниця управління освіти, культури, молоді та спорту Степанівської селищної ради Антоніна Степанівна.

Питання благоустрою теж залишилися без фінансування. Громада не може повноцінно працювати. Люди звертаються з проблемами, але на все потрібні кошти.

«Такі дії депутатів – це в першу чергу безвідповідальність. Їх обирали для того, щоб вони на кожному окрузі вирішували питання людей, – говорить голова селищної ради. – Сьогодні по благоустрою громади не вирішена маса питань. Люди питають за воду, за освітлення, за каналізацію, за дороги. Але наша робота заблокована. Така поведінка більшої частини депутатів в першу чергу обмежує громаду у фінансуванні важливих питань».

Мешканці, що зібралися на сесії, не бачать роботи депутатів навіть у найпростіших питаннях, а вони ж обіцяли, що змінять їх життя, буде краще. «Живу я на Новосільськійвулиці. За період, коли ми їх обрали, вони ж жодного разу не прийшли до нас, не подивилися на стан вулиці, забули про її благоустрій. Сухі дерева треба прибрати, бо страшно ходити. До нас не приїздить машина, що викачує каналізацію… А в мене відбирають частину ділянки, на якій я більше 40 років живу. Хіба це справедливо. Хіба це робота в інтересах громади? Ні.  На старості років я маю отак нервувати, а в мене тиск. Я чекаю на відповіді. Я приходжу на сесії, а депутати ні», – обурюється мешканка смт Степанівка Марія Губарь.

Визначилися присутні з новою датою проведення сесії Степанівської селищної ради. Вона має відбутися в середу, 18 серпня, о 14 годині. Питання на порядку денному залишаються незмінними.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: