СумБуд
SMR
метизная компания

Обласна стоматологічна поліклініка й надалі надаватиме безоплатні послуги, але виключно пільговим категоріям населення

Суспільство | 15:00, 12.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

Нагадаємо, вчора на дверях закладу з’явилося оголошення, що з 11 січня 2021 року всі послуги, які надає КНП СОР «Сумська обласна клінічна стоматологічна поліклініка», є платними через повну відсутність фінансування.

Директор стоматполіклініки Володимир Савченко пояснив, що з квітня минулого року, відтоді, як медичні заклади фінансуються з НСЗУ, жодної копійки їм не надійшло. Через це стоматологічні послуги здійснюються на платній основі. Щоденно у поліклініці обслуговується до 300 жителів області. «За минулий рік ми заробили 9 млн грн, 6 млн з яких пішло на зарплату, майже півтора млн грн – на медикаменти, частина коштів – на оплату комунальних послуг, – розповів директор закладу. – Пільгові категорії – діти-сироти, учасники бойових дій, інваліди, проліковані за власно зароблені кошти. За рік це 360 тисяч грн. Проаналізувавши фінансові потоки ми вирішили, що треба піти на такі кардинальні міри, оскільки ці кошти ми могли б пустити на придбання сучасного обладнання та медикаментів, які нам край необхідні».

Лікар зауважує, щоб працювати на сучасному рівні, потрібно мати й обладнання нового покоління, як, наприклад, 3D рентген-апарат вартістю до 5 млн грн, оновлювати стоматологічні установки, кожна з яких вартує 120-150 тисяч грн. В теперішніх економічних умовах це досить непросто.

У Сумській обласній раді зазначили, що можливості фінансування із обласного бюджету немає. Тому наразі все лягло виключно на плечі стоматологічних клінік. Утім, детально все обговоривши, вирішили, що КНП СОР «Сумська обласна клінічна стоматологічна поліклініка» й надалі надаватиме безоплатні послуги, але виключно пільговим категоріям населення.

Сумська обласна рада

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: