метизная компания

Обласна влада і надалі забезпечить безоплатний проїзд для пільгових категорій громадян

Суспільство | 22:30, 26.07.2018
 Поділитися

Поділитися в

Про це зазначив під час засідання колегії голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО під час розгляду питання про забезпечення пільговим проїздом окремих категорій громадян

«Сумська облдержадміністрація стала однією із перших в Україні, що розробила і прийняла відповідну місцеву Програму. А відсутність наразі суттєвих скарг доводить її ефективність, тому обласна влада і надалі впроваджуватиме програми, що забезпечуватимуть надання пільгового проїзду. Щодо монетизації пільг, то вона має враховувати специфіку самої території та категорії пільговиків, але у будь-якому разі, монетизація забезпечить рівномірність доступу до цих пільг і забезпечить прозорість використання бюджетних коштів», – прокоментував Микола Клочко.

Директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло ДУБРОВСЬКИЙ акцентував увагу на тому, що на сьогодні в Україні відсутня єдина державна політика, яка регулювала б надання пільг – це питання кожна область вирішує самостійно на власний розсуд. Як приклад, у Волинській області монетизували проїзд тільки для членів родин загиблих бійців, а у Чернігівській – надають безоплатний проїзд тільки учасникам АТО.

«На сьогодні на Сумщині пільговим проїздом користуються понад 62 тисячі окремих категорій населення і понад 208 тисяч – пенсіонерів за віком. Втім, державне фінансування на компенсацію вартості наданих пільг не передбачено ще з 2016 року. Власне на реалізацію обласної Програми у цьому році необхідно 5,3 мільйони гривень, з яких 4,3 – це для учасників АТО та інших ветеранів війни», – прокоментував він.

Успішним досвідом вирішення і баченням цього питання на місцях перед учасниками колегії поділився голова Тростянецької ОТГ Юрій БОВА: «Ми вивчили досвід Прибалтійських країн і запровадили картку тростянчанина, яка матиме конкретний перелік послуг, одна з яких – реєстрація пільгового перевезення саме в місцевому автотранспорті. Власне для цього потрібен зчитуючий пристрій у транспорті і картка з чіпом, де зберігаються персональні дані користувача. Вартість такої картки 25 гривень, що компенсує міський бюджет. Зараз ми збираємо дані і вже до 1 вересня усі пільговики Тростянеччини, а їх близько 8 тисяч, будуть забезпечені такою карткою».

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Реклама

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: