метизная компания

Обстріл, полон, ампутація: історія жительки Сумщини, з якою зіштовхнулася мобільна медична команда

 Поділитися

Поділитися в

Мобільні медичні команди працюють на Сумщині, аби охопити якомога більше пацієнтів та розвантажити первинну ланку. Медики розповіли історію боротьби жінки із Сумщини, яка звернулася до них за допомогою.

Пані Любов Приходько, яка мешкає в селі Гребениківка, що на Сумщині увесь свій вік жінка прожила тут, працювала, виховувала дітей та онуків. Та 16 березня стало для неї найстрашнішим днем за весь період війни. Жінка пригадує, як після сімейної вечері пішли всі відпочивати, діти залишились бавитись в кімнаті, аж раптом, хтось постукав у двері, і то були вони…

– Вийшла я на ґанок, чую вистріл в повітря. Дивлюсь, а то російські солдати стоять і кричать з-за паркану: «Відкривай швидше», – пригадує Любов Приходько.

Без жодних роздумів жінка разом з зятем впустили окупантів до двору, адже в той момент здалося, що смерть дивиться їй в очі. Рашисти без дозволу зайшли до хати, кілька хвилин побули, а згодом почувся ще один вистріл.

– Окупант запустив магазин в мене. І я почала кричати, в мене немає ноги! Рашисти вибігли з хати. Потім нічого не пам’ятаю. Пригадую, як ті привели лікаря, який запитав чи є тут поранені? Я відповіла, що так, це я.

Але на цьому історія жінки не закінчилась. Окупанти під дулом автомата повели пані Любов з собою, тримали в полоні майже 13 годин, адже вона відмовилась з ними їхати до Бєлгорода. Але жінка народилась в сорочці, і згодом дозволили зятеві доправити тещу до Сумської обласної лікарні.
Нині потерпіла пережила дві операції, лікарі намагалися зробити все можливе, аби нога залишилась, проте через втрачений час, кінцівку довелося ампутувати.

– У Сумах мене прооперували, пришили пальці на нозі, але вони не прижилися, відпали. Через місяць мене прооперували повторно, але знову результати були невтішні. Тому довелося ампутувати ногу, – розповідає пані Любов.

А на початку вересня пані Любов дізналась про те, що на Сумщині запрацювали мобільні медичні команди, звернулась до них, попросила приїхати, аби медики допомогли оформити групу інвалідності під час війни.

Зазначимо, медики міряють тиск, беруть кров та ліки роздають безкоштовно. Проєкт реалізовується ГО «АСМУ», за підтримки бюро ВООЗ в Україні. Мобільні медичні команди їздять по області, аби надати допомогу тим, кому ніяк не дібратися до лікарні. У семи областях України упродовж трьох місяців рятівники людських душ проводять виїзди та приймають усіх бажаючих.

– Війна загострила існуючі хвороби у населення і додала нові проблеми зі здоров’ям. Навантаження на первинну ланку, вочевидь, зросло як за рахунок вимушено переміщених осіб, так і браку кадрів, тому діяльність мобільних команд актуальна як ніколи. Вже перші результати нашого проєкту показали гостру потребу людей з хронічними захворюваннями в мобільній допомозі сімейних лікарів. Наша професійна спільнота вважає за доцільне розглянути створення додаткового пакету послуг від НСЗУ, саме з мобільноі медичної
допомоги, зокрема сільському населенню , яке не має стабільного і якісного доступу до медичних послуг, – говорить членкиня ГО «АСМУ» Ірина Волошина.

Мобільні медичні команди зосереджені на лікуванні хронічних захворювань: ХОЗЛ, бронхіальна астма, гіпертонічна хвороба, серцево-судинні захворювання, епілептична хвороба, судоми та захворювання щитовидної залози.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: