метизная компания

Обурені шосткинці вимагають повернути теплопостачальну організацію в комунальну власність

Суспільство | 09:11, 14.12.2019
 Поділитися

Поділитися в

 

Вчора, 13 грудня, в мікрорайоні Капсюль відбулися збори мешканців багатоквартирних будинків, які обслуговує теплопостачальна організація «Шостка-тепло» (вул. Березовий Гай, Заводська, Бульварна,  Стальська, Слобідська, 3-го пров. Джамбула, пров. Народного). Збори ініціювали активісти, мешканці цих же будинків Наталія Пономаренко, Василь Старков, Вероніка Мигаленко.

На зустріч запросили представників міської влади, депутатів, керівництво ТОВ «Шостка-тепло», журналістів.

Присутні висловлювали обурення з приводу підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення, високих тарифів на опалення. При цьому капсюльчани відзначали, що залишає бажати кращого якість послуг «Шостка-тепло». Люди обурені тим, що опалення дороге, а в їх квартирах (а це 12 будинків на 100-150 квартир) – холодно. Батареї ледве теплі. Лише в окремих квартирах температура повітря 17-18 градусів, на останніх поверхах і в кутових квартирах 12-14. Так само холодно і в двох дитсадках №4 і 29 і школі №4. При тому, що в цьому ж мікрорайоні, в будинках, де послуги теплопостачання надає «Імпульс» – значно тепліше.

Крім того, присутні відзначали необхідність утеплення магістральних тепломереж. Труби, що йдуть до будинків, місцями зовсім заізольовані, голі (в останній раз, за ​​словами виступаючих, їх утеплювали року три назад), відповідно, є втрати тепла.

Як зазначає Наталія Пономаренко, в їхньому будинку №35, під час опалювального сезону (чомусь не влітку), теплопостачальна організація зняла лічильник тепла на будинок. А без будинкового лічильника, якщо на вулиці плюсова температура, вартість опалення дорожче.

До того ж 5 грудня стався випадок, коли один з будинків №33 по вул. Заводській на день зовсім відключили від опалення без підстави, не повідомивши попередньо ні мешканців, ні ЖКО. Тоді на місце виїжджали представники міської влади, теплопостачальної організації, опалення включили тільки до вечора.

З приводу ситуації, що склалася, зверталися і в міськвиконком, і на «гарячу» урядову лінію, але марно ….

Керівник ТОВ «Шостка-тепло» Дмитро Чичак на збори не приїхав, але на зустрічі був присутній його заступник.

Як пояснив головний інженер ТОВ «Шостка-тепло» Дмитро Савченко, повірка внутрішньобудинкових лічильників проводиться один раз на 4 роки. В даному будинку, де зняли лічильник, повинні були перевіряти в наступному році. Але на момент початку опалювального сезону під час обходу була встановлена ​​несправність лічильника, тому його зняли і відправили на перевірку і ремонт в Суми і вже отримали назад.

Що стосується відключення опалення в будинку №33 по вул. Заводській, Дмитро Савченко пояснив, що мешканці будинку з метою економії зливають воду з систем опалення в каналізацію в квартирах.

– Раніше, в 80-і роки цей будинок користувався гарячою водою (там так була зроблена розводка) з систем опалення. На сьогоднішній день ситуація інша. О першій годині ночі в системі опалення впав тиск з 5,2 до 4,2 і пішло підживлення 5 кубів на годину. Це зафіксували наші прилади, які контролюють тиск і температуру. Вранці ми пішли шукати цей злив або порив. З’ясували, що в цьому будинку йде слив. Закрили подачу і обратку в будинку, і в системі нормалізувався і тиск, і підживлення. Опалення ми відключили лише на пару годин, щоб з’ясувати, де йде витік. Опалення було включено в 18.00 в присутності працівників «Водоканалу», міськвиконкому … Ті, хто створили ініціативну групу, нехай пройдуть по квартирах цього будинку і виявлять товариша, який зливає, – розповів Дмитро Савченко.

Капсюльчани обурилися, адже в батареях практично холодна вода, і опалення, як вони відзначають, дали тільки до 21.00.

– За листопад, коли практично не було опалення, у людей «поплив» ремонт в квартирах, з’явилася цвіль. Чому ми повинні платити «Шостка-тепло» ?! За те, що я почав піднімати бучу, щоб навести порядок, вони без будь-яких підстав прийшли, відключили мій будинок від опалення, а потім мене звинуватили, що я краду по 7 тонн води, на 3-му поверсі, самовільна врізка! – каже Василь Старков.

На зустріч з жителями мікрорайону приїхали і представники влади: в.о. заступника міського голови Ольга Ткаченко, представники управління житлово-комунального господарства Геннадій Мелашенко та Микола Краснощок.

– На місця виїжджає комісія, ці останні дні температура теплоносія йде, згідно з графіком. Були дні, коли йшло зниження, а температура на вулиці була мінусова – до мінус 11, і в будинках, як кажуть тепловики – недогрів. За ці дні і в будинку, де один день було відключено опалювання, людям оплата буде знижена … Я задоволена цією зустріччю, є ряд болючих питань, які люди з ходу задавали, і я про це не все знала, йдемо на контакт, чекаю до себе , і будемо всі питання вирішувати індивідуально, – зазначила Ольга Ткаченко.

За її словами, по котельні створена комісія, яка буде розбиратися в проблемних питаннях. Підняли і питання індивідуального опалення. За словами Ольги Ткаченко, міськвиконком наполягатиме, щоб “Шостка-тепло” не перешкоджало людям, які мають дозвіл комісії міськвиконкому на установку.
Нагадаємо, в жовтні поточного року з міського бюджету рішенням виконкому міськради було виділено 1,5 млн. грн. для виплати одноразової матеріальної допомоги (по 950 грн.) жителям мікрорайону Капсюль, яких обслуговує ТОВ «Шостка-тепло», на компенсацію витрат на послуги з теплопостачання. Ці гроші повинні були надійти в «Шостка-тепло», щоб погасити заборгованість за газ. Чи не погасивши 90% боргу, теплопостачальна організація не змогла б отримувати газ і розпочати опалювальний сезон. Ольги Ткаченко повідомила, що і на сьогоднішній день борги у людей за опалення ще є:

– Проблеми з «Шостка-тепло» ніхто не приховує. Була ситуація, коли ми разом з вами, жителями і депутатами, вирішили ситуацію, щоб запустити це підприємство. Підприємство знаходиться в стадії ліквідації. На сьогодні борг населення – 11 будинків, яке обслуговує це підприємство, – складає більше 5 млн. Потрібно разом, не тільки влади, боротися за те, щоб у нас було комфортно і тепло.

За підсумками зустрічі присутні створили ініціативну групу на чолі з Василем Старковим. Сформували вимоги до теплопостачальної організації: утеплити тепломережі, підвищити температуру опалення, повідомляти мешканців про зняття лічильників і запрошувати на час зняття показань, щодня теплопостачальним організаціям «Шостка-тепло» та «Імпульс» передавати параметри води в теплосистеми представникам ініціативної групи.

Якщо протягом двох тижнів вимоги не будуть виконані, капсюльчани мають намір йти до міського голови і на сесію міськради з вимогами повернути теплопостачальне підприємство з приватної в комунальну власність, тобто в руки громади.

Шостка. Інфо

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: