метизная компания

Освіта vs карантин: як у Сумах навчаються школярі та студенти 

Освіта, Суспільство | 14:07, 30.03.2020
 Поділитися

Поділитися в

Раптовий спалах вірусної інфекції COVID-19 об’єднав майже весь світ. У боротьбі з новим захворюванням основний захід для протидії – КАРАНТИН. Задля запобігання поширення інфекції карантин впровадили країни, в яких було виявлено інфікованих новим захворюванням. Зокрема, в Україні загальнонаціональний карантин ввели 12 березня. На Сумщині ж із 13-го березня усі навчальні заклади області тимчасово зупинили навчальний процес, попередньо, до 24-го квітня.

Міністерство освіти і науки повідомляє, що вчителі повинні працювати з учнями за допомогою технологій дистанційного навчання з урахуванням матеріально-технічних можливостей навчального закладу. Якщо через епідеміологічну ситуацію карантин буде продовжений, може змінитись час закінчення навчального року (за законодавством він має завершуватись не пізніше 1 липня).

Виконувачка обов’язків міністра освіти й науки Любомира Мандзій зазначає, що для студентів закладів вищої освіти, не випускних років, навчальний рік завершиться так, як і планувалося. Екзаменаційно-залікові сесії університети зможуть провести дистанційно. Роботи, які треба здавати лабораторно або неможливо здати дистанційно, будуть перенесені на наступний рік.

З початку впровадження карантину вже минуло два тижні. Але під час суворих обмежень на вулицях міста та на дитячих майданчиках не рідко можна помітити дітей та підлітків.

Ми вирішили з’ясувати, чи дотримуються порад МОН жителі Сум, чи створені всі умови для дистанційного навчанн в сумських освтніх закладах, як використовують технології електронного навчання  учні й студенти та якими можуть бути негативні наслідки закриття шкіл.

Як у школах?

У Сумській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №25 учням задають чимало домашніх завдань. Як розповіла нам мама 4-класниці Юлія, доньці задають не менше ніж до карантину.

«Усі завдання виконуємо з книжок. Лише з математики у нас на тиждень 26 завдань, які ми вирішуємо в нових зошитах. З англійської задають вивчати багато нових слів, з української також засвоюємо нові теми».

Складність полягає в тому, що батьки повинні повністю виконувати функції вчителів. Юлія зазначає, що їй потрібно більше часу для пояснення конкретної теми, аніж професійному вчителю.

В Сумській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 20 на офіційному сайті закладу створили сторінку дистанційного навчання. Там вчителі розміщують завдання з різних предметів, учні авторизуються та виконують домашні завдання. Також на сайті є перелік викладачів та поштові адреси, куди учні мають надсилати результати роботи.

«На сайт школи надсилають домашні завдання для учнів покласово. На перевірку поки що надсилали виконані завдання з двох предметів. Із географії писали тест й надсилали на пошту, а з зарубіжної літератури створювали анкети про письменників, фотографували та надсилали у Viber», – зазначає Вікторія, учениця 8 класу.

Також за допомогою Viber-месенджера спілкується з класним керівником мама 8-класника Наталія:

«Нам у вайбері надсилали посилання на платформу Google Classroom. Там є відеоурок та завдання. Відповідь надсилаємо на пошту».

Батько 4-класника Роман, зазначає, що їм задали виконувати лише завдання ДПА.

Сумська спеціалізована школа І ступеня № 30 «Унікум» не зменшила інтенсивність навчання. Мама 4-класниці Ірина впевнена, що з переходом на дистанційне навчання донька отримує більше завдань.

«Нам надсилають завдання з усіх предметів. Останні кілька днів ми засвоюємо нові теми. На цьому тижні почне функціонувати сайт класу, де будемо виконувати завдання. Поки отримуємо їх через батьківську групу у Viber та на платформі Google Classroom», – поділилася Ірина.

Як в університетах?

Щодо університетів, то тут дещо краща ситуація.

У Сумському державному університеті студенти отримують завдання в особисті кабінети на сайті навчального закладу.

Як розповіла студентка 3-го курсу Олена, в СумДУ дистанційне навчання налагоджене вже давно:

«З першого курсу у нас є особистий кабінет на сайті університету, де ми маємо доступ до різноманітних інформаційних сервісів, які дозволяють зручно та своєчасно отримувати персоналізовану інформацію щодо навчання. До введення карантину ми виконували завдання з деяких дисциплін онлайн, зараз же майже всі предмети доступні в особистому кабінеті».

У Сумському національному аграрному університеті завдання надсилають особисто на пошту студентам. Деякі викладачі створюють групи у Viber, де студенти можуть ставити запитання.

«Кількість завдань не змінилася. Виконуємо, та надсилаємо на пошту викладачу. Запитання з тієї чи іншої дисципліни можна ставити за розкладом пар», – розповіла Валерія, студентка 4-го курсу.

Які наслідки карантину для школярів?

Закриття шкіл, навіть тимчасове, є проблематичним з багатьох причин. Перш за все, воно призводить до скорочення навчального часу, що, своєю чергою, впливає на успішність учнів.

Коли школи закриваються, показники шкільної успішності падають.

ЮНЕСКО опублікувала список негативних наслідків закриття шкіл, особливо вони стосуються дітей із малозабезпечених сімей. Зокрема, учні позбавляються певних можливостей для розвитку і навчання, а доступ до цифрових ресурсів не у всіх однаковий. Часто батьки не можуть допомогти дітям з уроками, а дехто через роботу залишає їх на увесь день вдома – в ЮНЕСКО вважають, що це може загрожувати здоров’ю та безпеці дітей. Крім того, в період карантину школярі перебувають у соціальній ізоляції та втрачають контакт, що негативно позначається на їхньому розвитку.

У МОН закликають батьків підтримати учнів, і дякують усім, хто причетний до начального процесу.

Альона Болотова

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: