ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

Парковка замість дитячого майданчика: сумчани просять не допустити порушення прав мешканців будинку

Суспільство | 21:19, 17.03.2021
 Поділитися

Поділитися в

У єдиній системі місцевих петицій з’явилася пропозиція від сумчанина «Дитячий майданчик за адресою Героїв Крут 40».

«Ми, мешканці багатоквартирного будинку № 40 по вул. Героїв Крут у м. Суми, звертаємося до міського голови, органів місцевого самоврядування м. Суми, які відповідно до закону наділені правом представляти наші інтереси, як територіальної громади, і приймати від нашого імені рішення.
Суть звернення:
Мова йде про порушення права на благоустрій та на прибудинкову територію мешканців багатоквартирного будинку № 40 по вул. Героїв Крут у м. Суми.
Зокрема, на початку березня 2021 року мешканцям будинку стало відомо, що ТОВ «Будівельна вирообничо-комерційна компанія «Федорченко» за сприяння міської влади має намір знести дитячий майданчик та футбольне поле з зеленими насадженнями, які встановлені за адресою: вул. Героїв Крут, м. Суми та якими користуються мешканці вказаного будинку, а згодом залити все бетоном та облаштувати парковку для автомобілів для мешканців будинку, будівництво якого наразі триває навпроти нашого будинку.
Звертаємо увагу органів місцевого самоврядування, що дитячий майданчик з футбольним полем був облаштований більше 30 років тому, у тому числі і за власні кошти мешканців будинку. Він є єдиним місцем, де можуть погратися та поспілкуватися наші діти біля будинку. При цьому, розташування нашого будинку не дозволяє перенести дитячу зону в інше місце.
Відповідно до норм ст. 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією. Кожний громадянин має право користуватися природними об’єктами права власності народу відповідно до закону. Власність зобов’язує. Власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству. Держава забезпечує захист прав усіх суб’єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки. Усі суб’єкти права власності рівні перед законом.
Загальні нормативи щодо розташування автомобільних стоянок встановлені у Державних санітарних правилах планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.06.1996 р. за № 173, та Державних будівельних нормах України “Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень” (ДБН 360-92). Відповідно до них відкриті майданчики для постійного зберігання особистих автомобілів місткістю до 300 легкових автомобілів слід розміщувати на периферії мікрорайонів або спеціально виділених ділянках житлових районів з віддаленням від дитячих ігрових майданчиків, місць відпочинку населення, шкіл, дошкільних закладів. Стоянки місткістю понад 300 машиномісць необхідно розташовувати за межами житлових районів (в комунально-складській зоні, смугах відведення залізниць і автомобільних доріг, санітарно-захисних зонах і т. ін.), а понад 800 місць – на виробничій території. Відстані від відкритих стоянок, призначених для постійного і тимчасового зберігання легкових автомобілів, до житлових і громадських будівель, а також до ділянок шкіл, дитячих ясел-садків, лікувальних закладів стаціонарного типу і закладів відпочинку приймаються з дотриманням наступних відстаней: для житлових будинків визначається відстань від відкритих стоянок при кількості легкових автомобілів 51-100 – 25 м.
Закони України однакові для всіх! Але в нашому рідному місті склалась така ситуація, коли посадові особи користуються своїм становищем, порушуючи права людини і громадянина, а також норми чинного законодавства України, позбавляють мешканців будинків № 40 по вул. Героїв Крут у м. Суми прибудинкової території, а наших дітей можливості вийти на вулицю, поспілкуватися зі своїми однолітками, відпочити після важкого дня в навчальних закладах та і взагалі відірватися від сучасних гаджетів.
Створюється враженння, що міська влада своїми діями (надання згоди на облаштування автомобільної парковки на місці дитячого майданчика та футбольного поля) навмисно сприяє звуженню законних прав та інтересів мешканців будинків № 40 по вул. Героїв Крут, 40 у м. Суми щодо благоустрою та прибудинкової території.
Доводимо до Вашого відома, що прибудинкова територія, якою користуються мешканці будинку № 40 проходить до зеленого забору, вставленого ТОВ «Будівельна вирообничо-комерційна компанія «Федорченко» на початку будівництва.
Пропозиції щодо вирішення порушеного питання:
Просимо Вас вжити заходів щодо вирішення даної проблеми, а саме:
не допустити відведення прибудинкової території будинку № 40 по вул. Героїв Крут у м. Суми, на якій розташовані дитячий майданчик, футбольне поле та зелені насадження у власність або постійне користування ТОВ «Будівельна вирообничо-комерційна компанія «Федорченко» або мешканцям багатоквартирних будинків, які на даний час зводяться вказаною будівельною компанією навпроти нашого будинку
», – пише Артеменко Олександр, автор петиції.

Почали збирати підписи 17 березня, а до кінця збору підписів залишилося 45 днів.

Петицію вже підписали 58 осіб із 250 необхідних.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: