СумБуд
SMR
метизная компания

Переробка, утилізація чи смітник: куди сумчанам подіти ялинку після свят?

Суспільство | 22:08, 9.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

Новорічні свята добігають кінця, а це означає, що незабаром сумчани почнуть позбуватися своїх святкових дерев. За результатами опитування у соцмережах інтернет-видання “The Sumy Post” 31.1% сумчан цьогоріч придбали “живу” новорічну ялинку. Тож, ми з’ясували, чи здійснюватимуть у Сумах переробку або утилізацію ялинок.

Смітник

Ялинки, які опиняться на сумських смітниках, згодом відвезуть на звалище, де вони, як і будь-які органічні залишки, з часом почнуть виділяти метан, викиди якого впливають на зміни клімату та є доволі небезпечними для здоров’я. Тож цей метод не можно вважати безпечним.

Переробка

У столиці та деяких українських містах працюють пункти переробки ялинок. Там їх переробляють на тріски, які навесні комунальники використають як утеплювач чи добриво для вічнозелених рослин, а також для захисту ґрунту від пересихання. У Сумах же подібні пункти, на жаль, не функціонують.

Утилізація

Державне підприємство “Сумське лісове господарство”  другий рік поспіль пропонує сумчанам здати ялинки на утилізацію. 
“Для цього підприємство придбало подрібнюючу машину. Після подрібнення сировина завантажується у твердотопливний котел і використовується для обігріву приміщень. Майданчик для приймання ялинок знаходиться на території автотранспортного цеху держлісгоспу за адресою: м.Суми, вул. Доватора, 37 (Баранівка). Довідки за телефоном 050 322 28 07″, – повідомляє підприємство.
Головний лісничий Микола Щербак розповів, що торік вдалося зібрати та переробити невелику кількість дерев, адже привозили ялинки тільки ті, хто працює та проживає поряд із місцем прийому дерев. Також Микола Григорович зазначив, що підприємство не укладало угод із сумськими підприємствами, які здійснюють вивезення відходів.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: