СумБуд

Переваги та недоліки цифрового телебачення на Сумщині

Суспільство | 14:36, 6.08.2018
 Поділитися

Поділитися в

На скільки підготовлена Сумська область до переходу на цифрове мовлення з’ясовували сьогодні на апаратній нараді облдержадміністрації. Також обговорили переваги та проблеми пов’язані з підключенням цифрового та про населені пункти, які не покрито цифровим сигналом.

У ніч з 31 серпня на 1 вересня планується відключення аналогового мовлення в усіх містах України. У Києві та Кіровоградській області вже відключили аналогове телебачення.

“Для пілотних проектів було обрано ці області, бо вони, за оцінками фахівців, найбільше підготовлені до відключення”, – пояснила Лариса Якубенко, представник Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення в Сумській області.

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення наполягає на тому,  щоб відключення відбулося пізніше – 31 грудня. Це стосується усіх прикордонних областей: Сумської, Харківської, Чернігівської і територій, які межують з зоною АТО. Чи буде прийняте таке рішення – поки невідомо.

Відключення аналогового понесе за собою звільнення частот, які зможуть використовувати оператори мобільного зв’язку для територій де немає, або слабке покриття: “Один з дивидентів, які отримає держава після відключення аналогового – це звільнення аналогових частот, які можна буде використовувати операторами мобільного зв’язку. Ці частоти будуть виставлені на тендер, потім їх зможуть використовувати оператори для більш щільного покриття сільської місцевості”, – Лариса Якубенко.

З новим телебаченням глядачі отримають: набагато якісніші картинки та звук, можливість безкоштовного перегляду 32 загальнонаціональних та місцевих телерадіопрограм.

Для приймання цифрового сигналу необхідно або мати сучасний телевізор нового покоління з вбудованим тюнером або додаткове обладнання – тюнер і антену.

“У мережах ми моніторили наявність тюнерів та їх вартість. На сьогодні ціна – близько 400 гривень. Можливо можна найти ще менше ціну, але звертаю увагу, що тюнер обов’язково повинен бути сертифікованим в Україні”, – попередила Лариса Якубенко.

На Сумщині є 10 районів, з якими будуть проблеми у забезпеченні цифровим телебаченням. У селах цих районів частково, або повністю відсутній цифровий сигнал.

Ще однією проблемою є питання стосовно тюнерів. Досвід Кіровоградської області вже показав, що найбільше питань на гарячій лінії стосувалося саме тюнерів. Питання ставилося саме таким чином “Чи буде держава забезпечувати безкоштовно тюнерами?”, але на сьогодні відповіді на це питання немає, бо відповідно нема ніякої постанови Кабінету Міністрів.

Дмитро Живицький, керівник апарату Сумської ОДА повідомив, що обласна державна адміністрація веде перемовини щодо будівництва додаткових веж на території Сумської області за рахунок державного бюджету. Також він зазначив, що питання забезпечення якісним цифровим сигналом є проблемою загальнонаціонального масштабу.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: