метизная компания

Підготовка до школи та арттерапія: у Сумах проводять безплатні розвиваючі заняття для дітей

Суспільство | 10:40, 22.04.2023
 Поділитися

Поділитися в

Підготовка до школи та арттерапія: у Сумах проводять безплатні розвиваючі заняття для дітей
Суспільне Суми

Юлія возить доньку на розвиваючі заняття до Сум із села Залізняк Сумського району. Розповіла, що приїздять до 4 разів на тиждень, і готові їздити, скільки знадобиться: “Дитині подобається, і ми вирішили їздити. Цей рік дуже складний, немає садочка, онлайн не замінить. А тут між дітками, їй подобаються танці, їй подобається логопед, підготовка до школи. Вона ходила на заняття з малювання, поки танців ще не було”.

Заняття з танців проводить Аліна Дядченко, професійний хореограф. Розучує з вихованцями руханку та нескладні танці. Дітям не вистачає рухової активності, зазначила тренерка: “Не всі мають здорове харчування, не всі мають можливість гратися на майданчиках, бігати. Не всі мають ту активність, котра потрібна дитині. Іноді батьки кажуть: “Не біжи, зачекай!”. А треба дитині бігати, треба скакати, стрибати. Мені здається, це дуже важливо”.

На заняттях з арттерапії грають із крупами, піском, малюють, зустрічаються з казковими героями. Все це розвиває дрібну моторику, логіку, мислення, тренує пам’ять, допомагає досліджувати навколишнє середовище, пояснила тренерка з арттерапії Світлана Штика. За її словами, програму занять складає самостійно, спираючись на свій досвід вчительки початкових класів. Також враховує воєнний час, страхи і тривоги дітей, які з ним пов’язані.

Підготовка до школи та арттерапія: у Сумах проводять безплатні розвиваючі заняття для дітей
Суспільне Суми

“Ми розкриваємо їхні страхи. Окрім того, що ми спілкуємося з дітками, ми використовуємо різні техніки для того, щоб цей страх пережити, перемалювати, переліпити”, — пояснила Світлана.

Окрім групових занять, надають консультації дитячі спеціалісти, розповіла адміністраторка проєкту “Простір дитячих мрій” Віталія Лашхі:

“Консультації індивідуальні з психологинею, і далі, якщо є потреба, вони співпрацюють, ідуть на заняття з психологинею. Також до логопедині дітки вже набрані, і в них почалися з цього тижня заняття на покращення вимови. Також це індивідуально, в когось одне заняття, в когось два на тиждень”.

Попередні три роки громадська організація “Ліга сучасних жінок” проводила заняття для жінок.

“Коли ми працювали у “Безпечному просторі” з жінками, котрі постраждали від насильства, ми зрозуміли, що насправді є проблеми і в дітей. Написали проєкт, його підтримали, і ми створили такий простір, де займаються тільки з дітками, де розвиваючі заняття, і ці заняття є безкоштовними. За все вже заплачено закордонними донорами”, — сказала Людмила Пономаренко, співзасновниця ГО “Ліга сучасних жінок”.

Підготовка до школи та арттерапія: у Сумах проводять безплатні розвиваючі заняття для дітей
Суспільне Суми

За її словами, попит на заняття великий. Особливо, на логопеда та психолога. Запис до логопеда для сумчан призупинений, але ще приймають дітей із районів Сумщини. А ось на розвиваючі заняття та на підготовку до школи місця є, інформацію про це розміщують у соцмережах.

Проєкт триватиме 9 місяців. Запис на заняття продовжується.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: