метизная компания

«Пільговий тариф в приватному транспорті для пенсіонерів та школярів» – нова петиція від сумчан

Суспільство | 12:10, 24.02.2021
 Поділитися

Поділитися в

У єдиній системі місцевих петицій з’явилася пропозиція від сумчанина «Встановити пільговий тариф в приватному транспорті для пенсіонерів та школярів»

«Після рішення виконавчого комітету про відміну пільг у приватному транспорті в місті створений дисбаланс. У зв’язку з цим рішенням більше пільговиків їздять комунальним транспортом, що створює ще більше навантаження на бюджет міста (тобто платників податків), з якого виплачуються компенсації КП «Електроавтотранс». Також додаткове навантаження створить рішення про безкоштовний проїзд учнів 1-11 класів.
В той час як основну частину громадян пільгових категорій буде перевозити комунальний транспорт, для приватного транспорту штучно створені всі умови, в яких максимальна кількість пасажирів сплачуватиме повну вартість. Сумська міська рада, як орган місцевого самоврядування, та її посадові особи, відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Заборона пільгового проїзду, встановленого нормативно-правовими актами України, є обмеженням реалізації громадянами України своїх прав і порушенням законодавства України.
Для учнів 1-4 класів в приватному транспорті встановлено пільговий тариф 2 гривні. Учні 5-11 класів нічим не відрізняються від учнів 1-4 класів, але вони повинні сплачувати повну вартість. Мала кількість комунального транспорту не дозволить всім учням користуватися пільговим проїздом. Частина дітей всерівно буде змушена користуватись приватним транспортом та сплачувати пільгову (1-4 класи) або повну (5-11 класи) вартість. В залежності від різних обставин, місця проживання та навчання, при таких умовах одна дитина може проїхати на навчання та додому безкоштовно, а інша (користуючись приватним транспортом) повинна сплатити 14 гривень (учні 5-11 класів), що створює тотальний дисбаланс. Тому вимагаємо:
1. Встановити пільговий тариф 2 гривні для учнів 1-11 класів в приватному транспорті на період навчального року.
2. Повернути пільговий тариф для пільгових категорій громадян в приватному транспорті.
Щодо компенсацій приватним перевізникам: монетизація пільг без чіткого обліку неможлива. За останні 6 років ні владою, ні перевізниками не було зроблено жодного кроку для впровадження безготівкової оплати або чіткої системи обліку. Перевезення здійснюються навіть без елементарного продажу квитків. Це говорить про те, що чорна готівка, приховані доходи та несплачені податки можуть принести перевізникам набагато більше, ніж компенсації з бюджету при прозорій системі оплати та обліку
», – пише Вірьовкін Тимур, автор петиції.

Почали збирати підписи 23 лютого, а до кінця збору підписів залишилося 44 дні.

Петицію вже підписали 5 осіб із 250 необхідних.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: