метизная компания

Пішов із життя заслужений художник України і відомий викладач на Сумщині

Суспільство | 17:28, 22.07.2019
 Поділитися

Поділитися в

22 липня 2019 року перестало битися серце члена Національної Спілки художників України, заслуженого художника України, викладача Охтирської дитячої художньої школи ім. Т.Г.Шевченка Сергія Петровича Жидєля.

Жидєль Сергій Петрович художник-монументаліст, графік і живописець. З 1990 року член Національної Спілки художників України.

У 1980 році закінчив Київський державний художній інститут та здобув кваліфікацію «Художник-живописець, педагог». Працював у Луганську головним художником художньо-виробничого комбінату, викладачем коледжу культури та мистецтв, секретарем та головою Луганської обласної організації Національної Спілки художників України тощо. Також, працював викладачем малюнка і живопису у педагогічному університеті м. Юнчин (Китай).

Сергій Петрович разом з родиною вимушений був покинути рідний дім, переселився з Луганська до Охтирки, де працював викладачем Охтирської дитячої художньої школи ім. Т.Г. Шевченка і мав значні здобутки, як викладач. Користувався заслуженим авторитетом серед викладачів школи, художників міста. Вів активну просвітницьку роботу, постійно брав участь у художніх виставках міста та мистецьких аукціонах на підтримку учасників АТО, проводив уроки в недільній художній школі храму.

Жидєль Сергій Петрович постійно організовував свої персональні художні виставки у м. Київ, м. Юнчин (Китай), м.Луганськ, м.Лебедин, м.Суми, м.Охтирка; брав активну участь у Міжнародних, Всеукраїнських та місцевих пленерах.

У 2018 році Указом Президента України йому присвоєно Почесне звання «Заслужений художник України». У цьому ж році отримав Подяку від прем`єр-міністра України Володимира Гройсмана. У 2019 році отримав посвідчення Української Православної церкви Київського патріархата та нагороджений медаллю «За жертовність і любов до України» від Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: