метизная компания

Порадами як правильно використовувати пестициди, аби не зашкодити собі та оточуючим – поділились у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Сумській області

Суспільство | 21:29, 14.07.2019
 Поділитися

Поділитися в

Слово «пестициди» у багатьох українців асоціюється з чимось жахливим, хімічним і взагалі шкідливим. Чи так це насправді? І чому критично важливо дотримуватися регламентів застосування препаратів? Про це нам розповіла начальник управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області Оксана Голінач

Пані Оксано, які три основні правила використання пестицидів ви можете виокремити?

«Важко виокремити всього три, втім якщо говорити саме про основи, то, по-перше, не можна обробляти  рослини пестицидами перед дощем або якщо на листі є роса. По-друге, кращий час для обприскування – вечірні години та рано-вранці, коли понижена активність живих організмів, у безвітряну суху погоду при температурі не більше  за +25◦С. По-третє, не можна проводити обприскування під час цвітіння для запобігання пошкодження квітів та отруєння бджіл».

А з цих правил вже йдуть інші поради і правила?

«Так, наприклад, для обробки власних садів і городів у межі населеного пункту слід застосовувати препарати, які допущені до роздрібного продажу населенню згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні»; далі – купувати засоби захисту рослин необхідно в офіційних дистриб’юторів або у спеціалізованих магазинах. Упаковка повинна бути заводською, мати захисні елементи (голограми, захисні плівки, номер партії тощо). А перед застосуванням пестициду варто уважно прочитати  все написане на етикетці, навіть якщо раніше користувалися цим препаратом – не покладайтеся на свою пам’ять. Окрім цього, необхідно користуватися  рекомендаціями, поданими на етикетці, які є найкращим помічником для безпечного та економічного використання пестицидів».

А як їх зберігати і що робити у випадку потрапляння на шкіру або в очі?

«При потраплянні препарату на шкіру – зняти забруднений одяг, промити теплою водою з милом або слабким содовим розчином. При потраплянні в очі слід ретельно промити їх великою кількістю проточної води. При проковтуванні негайно промити шлунок  водою, водним розчином солі, харчової соди або слабким розчином марганцівки і викликати блювоту та звернутися до лікаря з упаковкою з-під препарату. Зберігати препарати в закритих оригінальних упаковках у добре вентильованому захищеному від сонця і вологи місці при температурі не нижчій за 0◦С та не вищій за  +35◦С окремо від продуктів харчування, кормів і питної води. Не допускати можливості доступу до препаратів дітей та домашніх тварин. Необхідно також максимально слід захистити руки рукавичками, а тіло одягом і під час роботи з пестицидами категорично забороняється палити (курити), пити або вживати їжу».

Це все, що необхідно виконувати?

«Так, дотримання саме цих порад допоможе уникнути небезпечних ситуацій, і ви зможете у разі необхідності попрацювати з пестицидами, не нашкодивши при цьому своєму здоров’ю».

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: