метизная компания

Прокуратура вибила 7 мільйонів на реконструкцію очисних споруд у Сумах

Суспільство | 09:02, 17.12.2019
 Поділитися

Поділитися в

За фактом забруднення річки Псел каналізаційними стоками очисних споруд м. Суми внесено відомості до ЄРДР за ч. 1 ст. 242 КК України. У ході слідства встановлено численні факти скиду забруднюючих речовин із зворотними водами у р. Псел з перевищенням встановлених нормативів гранично допустимих скидів, за що Державною екологічною інспекцією у Сумській області неодноразово притягувалися до адміністративної відповідальності службові особи КП «Міськводоканал» Сумської міської ради.

Більше того, висновком експертизи, проведеної в рамках кримінального провадження, встановлено, що стан обладнання очисних споруд КП «Міськводоканал» СМР не відповідає технологічному регламенту і не може забезпечувати в повному обсязі норми безпеки, а тому застосовувана технологія очистки стічних вод не відповідає нормам природоохоронного законодавства і є небезпечною для вод.

Оскільки очисні споруди є комунальною власністю територіальної громади м. Суми, місцевою прокуратурою вивчено питання повноти вжитих заходів Сумською міською радою щодо усунення фактів забруднення річки Псел.

Встановлено, що рішенням Сумської міської ради від 19.12.2018 затверджено Комплексну програму охорони навколишнього природного середовища м. Суми на 2019-2021 роки, якою не передбачалися заходи щодо ремонту, реконструкції чи модернізації очисних споруд. Відтак прокуратурою направлено лист до СМР, в якому ініційовано питання включення до Програми охорони навколишнього природного середовища м. Суми на 2019-2021 роки заходів з ремонту, реконструкції чи модернізації очисних споруд, що використовуються КП «Місьководканал».

За результатами розгляду листа дане питання винесено на розгляд сесії Сумської міської ради, яке підтримано депутатським корпусом та 27.11.2019 прийнято рішення, яким заплановано заходи з реконструкції міських каналізаційних очисних споруд КП «Міськовдоканал» на суму більше 7 млн грн.

Сподіваємось на практичне впровадження міською радою даного заходу в життя задля екологічної безпеки громадян, повідомляє Прес-служба прокуратури області.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: