СумБуд
метизная компания

Промисловість України у вільному падінні

Суспільство | 13:37, 11.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

У своєму блозі в соціальній мережі перший заступник генерального директора “СНВО-Інжиніринг” Андрій Грек виклав аналіз економічної ситуації в країні та негативні наслідки енергетичної кризи для економіки України та Сумської області.

Енергетична криза в Європі посилюється з кожним днем – промисловість наближається до критичної точки, а деякі енергоємні підприємства тимчасово закривають виробництво через занадто дороге утримання. Не відчути болючість енергетичної кризи Україна не має шансів. Якщо природний газ та електрика для населення не подорожчає через фіксовану ціну, завдяки політичним чинникам, то бізнесу доведеться платити за світовими цінами.

Україна стрімко наближається до критичної ситуації. Адже виробникам, чиї виробництва залежать від вартості природнього газу, через його сьогоднішню вартість просто невигідно виробляти товар. Це в результаті призведе до його дефіциту та спровокує інфляційні процеси.

Для прикладу: наша українська промисловість використовує багато газу для просушування зерна, яке експортується до країн Європи.

Купувати цей газ за 30 тисяч гривень точно не будуть. Питання, що буде із зерном, які обсяги експортних поставок буде збережено? В Україні 90% малих пекарень використовують як паливо газ. Прогнозованим в цьому контексті є і зростання цін на хліб та хлібобулочні вироби в середньому на 10-25%, а то і більше. Така ж ситуація і з іншими продовольчими товарами.

Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник, озвучив результати опитування 100 українських компаній-споживачів природного газу, що працюють у 20 галузях промисловості. За оприлюдненими даними в листопаді 2021 року з 100 опитаних промислових компаній збитковими можуть стати 96, хоча ці підприємства ще у січні-липні 2021 року були прибутковими. Це компанії з різних галузей: хімічної, харчової, виробництво кераміки, скла, фармкомпанії (де є сушіння трав).

У грудні криза може охопити більше 50% українських підприємств, які або зупинятимуться, або зменшуватимуть потужності. Це стане точкою неповернення для багатьох підприємств. Як наслідок, нас очікує повне подорожчання не тільки продуктів харчування, а й будматеріалів, посуду, хімічної продукції….

Якщо розпочнуться зупинки підприємств, багато людей залишиться на вулиці, державі доведеться збільшувати субсидії та дотації на соціальні виплати. Також це зменшить відрахування до державного та місцевих бюджетів.

Тож вкрай необхідно сьогодні владі підтримати промисловість, але нажаль ще жодних стабілізаційних заходів для промисловості не проводиться, не закладений і допоміжний фонд до держбюджету на 2022 рік.

(Підготовано за матеріалами УНН, Економічної правди та Федерації роботодавців України).

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: