СумБуд
метизная компания

Протест театралів у Сумах, або «будівельний спектакль» біля театру + ФОТОРЕПОРТАЖ

Суспільство | 08:05, 1.08.2016
 Поділитися

Поділитися в

Foto

 Перша на фото – добре знана всіма сумчанами народна артистка України Євгенія Серебрякова. Сьогодні, 1 серпня, відома театралка зі своїми колегами прийшла протестувати проти будівництва кафе біля Сумського обласного академічного театру драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна. За свої 50 років роботи в театрі народна артистка України на подібний страйк вийшла вперше.

 

Про те, що за десяток метрів від будівлі сценічного мистецтва планують звести чи то їдальню, чи то ресторан, Євгенія Климівна дізналася від інших працівників Щепкіна. Тому, не роздумуючи, не звертаючи увагу на свою законну відпустку, творчий колектив зібрався захищати свою територію.

 

 

 

Протестуючим відомо набагато: забудовник – приватна комерційна фірма «Сейро», керівник – Олексій Маковий. Обурені театрали наголошують, що будівельні роботи розпочалися ще в суботу, 30 липня, проте адміністрацію театру про це ніхто не повідомив.

 

За інформацією директора театру Миколи Юдіна, дозвіл на будівництво кафе справді був виданий, в 2011 році. Але відповідно до генплану м. Суми 2012 року, дана територія – паркова зона. Управління капітального будівництва розробило проект паркової зони, а у 2014 році відбувся конкурс, на якому переміг проект побудови на цій території пам’ятника. 

 

 

 

Паралельно зі страйком біля Театру ім. М.С. Щепкіна кипить робота. Заклопотані чоловіки говорити відмовляються, кажуть, що просто винонують свою роботу. А зі всіма питанями – “до начальства”. 

 

Та й театралам страйкувати довго не довелось. Щоб розібратися в ситуації, на місце події приїхала ціла “делегація” представників обласної та міської влади.

 

Як повідомив The Sumy Post головний державний інспектор інспекційного відділу у м. Суми Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Сумській області Василь Бондарков, для того, щоб зупинити роботи – потрібні підстави: відсутність дозволу, проектної документації і т.д. Тому найближчим часом інспекція планує провести перевірку. Про її результати ми дізнаємося вже за тиждень. Як вказано в документі – Декларації про початок виконаних будівельних робіт, що надав Василь Бондарков, площа майбутнього кафе становить 92 м2.

 

«Тільки-но говорив по телефону з міським головою Сум Олександром Лисенком. Ніякого дозволу на будівництво немає», – додав у ході розмови перший заступник голови Сумської ОДА Олександр Марченко. 

 

 

 

Проте, як виявилось трохи пізніше, дозвіл все-таки існує, але не на будівництво, а на проведення земляних робіт, що стосується прокладання кабеля від щитової (Парк ім. Кожедуба) – від приватної комерційної фірми “Сейро” до, як не дивно, майбутнього кафе біля Щепкіна. Про це повідомив заступник начальника управлінння “Інспекція з благоустрою м. Суми” Микола Яковенко.

 

 

Та й навіть такого дозволу, на прокладання кабелю, в мерії ніхто давати права не мав, – впевнений сумський юрист Дмитро Шестерньов. Адже генеральним планом м. Суми визначено, що територія біля Театру ім. М.С. Щепкіна – комплексна охоронна зона земель. Відповідно, на цій території проводити будь-які земельні роботи, які підривають шар грунту, мінімально змінюють ландшафт, – заборонено. А прокладати кабель якраз і є такими роботами, для проведення яких потрібен дозвіл органів охорони культурної спадщини. 

 

“Землі, де зараз проводяться розритття, відповідно до законодавства, – одні з найбільш цінних земель України”, – наголошує Дмитро Шестерньов.

 

 

Після цього на місце події все-таки з’явився представник фірми забудовника, який відмовився коментувати ситуацію.

 

 

 

А завершальним акордом в сьогоднішньому протесті театралів стало складання поліцією акту про призупинення робіт, – доки влада не розставить всі крапки над “і”. А це значить, що розриті траншеї, як наголосили чиновники, знову доведеться зарити. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: