метизная компания

Реєстрація пасіки є першим кроком до отримання якісної та безпечної продукції бджільництва, – Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області

Суспільство | 18:34, 14.06.2019
 Поділитися

Поділитися в

Нещодавно в інтерв’ю з заступником начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області Віталієм Крючковим з’ясувалось, що саме реєстрація і паспортизація пасік є одним із основних заходів, аби їх вберегти. Тепер ми вирішили дізнатися, що для цього потрібно

«На сьогодні  держава має достатню законодавчу базу, що стосується галузі бджільництва, а точніше, яка регулює відносини та упорядковує напрямки роботи  в правовому полі учасників процесу від бджолярів до рослинників. Втім, реєстрація пасіки є першим кроком до отримання якісної та безпечної продукції бджільництва», – прокоментував Віталій Крючков.

Порядок реєстрації пасік:

Пасіка  підлягає  реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням  юридичної  особи,  яка  займається бджільництвом,  у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, міських радах один раз в рік заснування пасіки.

Реєстрація пасік проводиться на підставі заяви фізичної чи юридичної  особи  незалежно  від  форми  власності.  У  заяві  про реєстрацію пасіки зазначаються назва та адреса заявника, кількість бджолосімей. Під  час  реєстрації  пасік  проводиться  їх  обстеження районними  (міськими)  лікарнями  ветеринарної  медицини.  Дані обстежень  заносяться у журнал обліку пасік у районному (міському)
управлінні ветеринарної медицини.

Порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки:

Ветеринарно-санітарний паспорт пасіки видається районним(міським) управлінням ветеринарної медицини на   пасіку  незалежно  від  форми  її  власності і є документом, який засвідчує ветеринарно-санітарний стан пасіки. Паспорт   підписується  інспектором ветеринарної медицини району (міста) і завіряється печаткою  районного (міського) управління ГУ ДПСС. Паспорт пред’являється при продажу і обміні воскосировини,
купівлі  вощини і є підставою для видачі ветеринарних свідоцтв при
вивезенні  (продажу)  бджіл і продуктів бджільництва.

«Слід звернути увагу і на розміщення пасік. Пасіку розміщують  на сухих, захищених від вітру місцях на відстані не ближче 500 м від шосейних доріг і залізниць,  пилорам, високовольтних ліній електропередач, не менше 1 км від тваринницьких і птахівницьких будівель і 5 км від воскопереробних заводів, підприємств кондитерської і хімічної промисловості, аеродромів, військових полігонів та інших джерел мікрохвильового випромінювання», – звернув увагу посадовець.

За його словами, територію стаціонарної пасіки огороджують, обсаджують плодовими деревами і кущами. Відведення земельних ділянок для розміщення такої пасіки необхідно погоджувати з органами державного управління з питань ветеринарної медицини і місцевими органами влади.  При визначенні розміру площі під пасіку розраховують, що на одну бджолину сім’ю потрібно 30-35м?, залежно від способу розміщення бджіл.

В управлінні також нагадують, що на пасіці обов’язково вводяться обмеження при  виявленні  хвороб  бджіл,  збудники  яких  можуть становити   певну   загрозу   для  здоров’я  людини. Йдеться про аспергільоз,
сальмонельоз,  гафніоз,  колібактеріоз, цитробактеріоз, шигельози, протеози, клебсиельоз. А також мішечкуватого розплоду, хронічного і  гострого  паралічу,  філаментовірозу,  хвороби деформації крила, аскосферозу, нозематозу, парагнильцю, європейського гнильцю, псевдомонозу,  вароатозу,  браульозу.

 

 

 

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: