СумБуд
метизная компания

Роз’яснення АТ “Сумиобленерго” щодо узгодження договірної потужності

Суспільство | 09:13, 22.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

На початку листопада побутовим споживачам електроенергії Сумської області було розіслане офіційне повідомлення про узгодження дозволеної (договірної) потужності. Таке повідомлення розміщене на квитанціях про оплату електроенергії, які отримали споживачі цього місяця. У повідомленні зазначено, що дозволена (договірна) потужність у договорі споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії встановлена на рівні 3 кВт. Однак якщо споживач не погоджується з такою цифрою, то у 30-денний термін він має надати до АТ “Сумиобленерго” (на адресу філії або дільниці за місцем проживання споживача) обґрунтування іншої величини потужності, зазначеної в проектній документації електрозабезпечення указаного об’єкта споживача.

Що таке дозволена (договірна) потужність?

Це максимальна величина потужності, дозволена для використання споживачем у будь-який час (одномоментно) в його помешканні відповідно до умов договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії. Договірна потужність встановлюється в технічних умовах, відповідно до яких будинок було приєднано до електромереж, і не може бути меншою, ніж зазначена в паспорті точки розподілу, але не нижче 3 кВт.

Як дізнатися про дозволену (договірну) потужність?

Споживачеві потрібно переглянути свій договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії (паспорт точки розподілу електричної енергії, який можна знайти та роздрукувати на офіційному сайті АТ “Сумиобленерго” в особистому кабінеті побутового споживача) , або договір про приєднання до електромереж.

Чому споживачі отримали повідомлення про дозволену (договірну) потужність?

Узгодження договірної потужності із побутовими споживачами передбачено постановою НКРЕКП від 17.03.2021 № 475. У термін до 01.01.2022 року АТ “Сумиобленерго” має встановити для побутових споживачів договірну потужність на рівні 3 кВт. Йдеться про тих споживачів, які за технічною документацією мають договірну потужність менше 3 кВт. Для споживачів, які мають договірну потужність 3 кВт і вище, така потужність не зменшуватиметься.

Якщо споживач не згоден із рівнем договірної потужності на рівні 3 кВт, він може звернутися до АТ “Сумиобленерго” (філії або дільниці за місцем проживання) з письмовим обґрунтуванням іншої величини потужності. Це потрібно зробити не пізніше 01.01.2022.

Зауважимо, що відповідно до постанови НКРЕКП від 17.03.2021 № 475 оператор системи розподілу АТ “Сумиобленерго” зобов’язаний упродовж двох років за результатами виконання відповідних заходів і технічної спроможності зовнішніх та внутрішніх електричних мереж забезпечити споживачів договірною потужністю 5 кВт. Сьогодні споживачі використовують дедалі більше побутової техніки, відтак, зростає споживання електроенергії, перевищуючи наявну (договірну) потужність.

Отже, як діяти споживачеві?

Потрібно звірити інформацію, розміщену у повідомленні на квитанціях про оплату електроенергії, зі своїми технічними умовами або паспортом точки розподілу. Якщо величина потужності 3 кВт більша, ніж у вищевказаних документах, то споживачеві нічого робити не потрібно. Якщо є розбіжності, то споживач з документами має звернутися до АТ “Сумиобленерго” у 30-денний термін, від дати отримання повідомлення, але не пізніше 01.01.2022, заявивши про намір змінити договірну потужність і обґрунтувавши її нову величину.

Адреси сервісних центрів, куди споживач може звернутися щодо узгодження договірної потужності, наведені за посиланням: https://www.soe.com.ua/spozhivacham/poslugi-main/poslugi-servisnogo-tsentru.

 

 

 

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: