ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

Розлученим сумчанам можуть повернути субсидію

Суспільство | 09:07, 11.09.2018
 Поділитися

Поділитися в

Кабмін переглянув новий порядок призначення субсидій в частині їх оформлення сім’ям з дітьми, батьки яких розлучені. Про це повідомив мер Сум Олександр Лисенко на апаратній нараді 10 вересня. Правда, як уточнив градоначальник, поки ці зміни ще не затверджені офіційно і не можуть бути застосовані, але це має статися найближчим часом.

Нагадаємо: новим порядком передбачено, що при призначенні субсидії враховуються доходи і тих членів сім’ї, які зареєстровані та фактично проживають за іншою адресою. У той же час, відповідно до Сімейного кодексу України, дитина належить родині кожного зі своїх батьків навіть в тому випадку, коли не проживає спільно з ними (одним з них). Іншими словами, незалежно від того, складаються батьки у шлюбі чи ні, дитина вважається членом сім’ї кожного з них. Тому при призначенні субсидії за адресою, де проживає, наприклад, мама з дитиною, органи соцзахисту враховують до сукупного доходу сім’ї та доходи батька дитини, з яким мама розлучена і який з ними давно не живе. У багатьох випадках це призводить до того, що сукупний дохід не дозволяє мамі з дитиною отримати субсидію.

Місцева влада і органи соцзахисту з усієї країни неодноразово зверталися до Кабміну і Мінсоцполітики з проханням внести зміни в новий порядок призначення субсидій, щоб в разі розлучення при оформленні субсидії для того з батьків, з яким залишається дитина, не враховувалися доходи другого з батьків, який зареєстрований і проживає за іншою адресою. І ось, схоже, уряд вирішив-таки піти назустріч людям. За інформацією заступника директора департаменту соцзахисту Сумської міськради Світлани Маринченко, якщо зміни будуть затверджені, в Сумах додасться близько 8 тисяч одержувачів субсидії зазначеної категорії. Таким чином, якщо на сьогодні у нас стоять на обліку як отримувачі субсидій 37241 домогосподарство, то після затвердження згаданих змін їх стане більше 45 тисяч. Правда, в минулому році в такий час в Сумах субсидії отримували 77 тисяч домогосподарств.

За словами чиновниці, основне зниження відбулося за рахунок того, що право на субсидію втратили ті, хто офіційно не працевлаштований і при цьому не перебуває на обліку в центрі зайнятості як безробітний.

Ваш Шанс

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: