метизная компания

Санаторно-курортне оздоровлення за рахунок держави: особи з інвалідністю можуть самостійно обирати санаторії у Сумах

 Поділитися

Поділитися в

На брифінгу, 18 липня, міська влада та департамент соціального захисту населення розповіли про забезпечення пільгових категорій громадян санітарно-курортним лікуванням.

Громадянин, який перебуває на обліку з питання забезпечення путівкою, може самостійно обрати санаторій для оздоровлення. Після цього особа повинна звернутися до департаменту соціального захисту населення, де заклад перевіряють на відповідність встановленим вимогам. Далі укладається угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санітарно-курортному закладу.

На 2018 рік гранична вартість путівки визначається Міністерством соціальної політики України за погодженням з Міністерством фінансів України. Для осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників антитерористичної операції, осіб з інвалідністю внаслідок загальних захворювань та дитинства та осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС 1 категорії 6 тисяч 822 грн (без ПДВ)
Для учасників бойових дій з числа учасників антитерористичної операції – 8 тисяч 186 грн (з ПДВ). Для осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворювань хребта та спинного мозку – 20 тисяч 685 грн (без ПДВ). Для громадян, які супроводжують осіб з інвалідністю 1 групи (за винятком осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворювань хребта та спинного мозку) – 5 тисяч 730 гривень.

Особи з інвалідністю внаслідок війни мають право на відшкодування коштів за проїзд у санаторій.

Як отримати путівку?

Обрати санаторій, піти у медичний заклад та отримати там довідку № 070/о, потім із нею, з паспортом та документами, які засвідчують інвалідність прийти у департамент соціального захисту населення (вул. Харківська, 35).

Термін проходження санаторно – курортного лікування у санаторно – курортних закладах для осіб з інвалідністю становить 18 днів. Для осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку – 35 днів. З метою успішного проведення санаторно-курортного оздоровлення департамент соціального захисту населення постійно співпрацює з 41 санаторно – курортним закладом .

У цьому році на оздоровлення пільговиків передбачено:
654 912 тисяч гривень для осіб з інвалідністю внаслідок загальних захворювань та з дитинства, яких вистачить на оздоровлення 96 осіб (27 осіб вже отримали санаторно-курортне лікування). Укладено 60 тристоронніх договорів;
600 336 тисяч гривень для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на які зможуть оздоровити 88 осіб (вже оздоровлено 22 особи). Укладено 58 тристоронніх договорів;
20 685 тисяч гривень для осіб із захворюванням нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яиких вистачить для оздоровлення 20 осіб;

371 574 тисяч гривень для учасників АТО, яких вистачить на оздоровлення 45 осіб (чотири особи отримали відповідні послуги). Всього укладено 19 договорів, а на обліку перебувають 167 уасників антитерористичної операції та два учасники Революції Гідності. Відмовилися від оздоровлення 47 осіб.

Найбільший попит мають санаторії : «Токарі» (Сумська область), ім. Пирогова (Одеська область), «Карпати» (Закарпатська область) ; «Роща» (Харківська область); ім. Горького (Одеська область) , заклади ПАТ «Трускавецькуторт » (Львівська область).

Послуги санаторно-курортного лікування для осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку надають п’ять санаторіїв : ДП Санаторно-курортний комплекс реабілітаційний центр «Слов’янський курорт» (Донецька обл. ) ; ДП «Клінічний санаторій ім. Пирогова» : ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» (Одеська область) ; ДП «Південь – Курорт – Сервіс”; Санаторій «Оризонт» (Одеска область); ТОВ «Санаторій Арктика» (Запорізька область) ; ТОВ Санаторій «Борисфен” (Миколаївська область).

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: