ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

Село на Сумщині майже два місяці живе без води

Суспільство | 12:17, 15.07.2021
 Поділитися

Поділитися в

Майже два місяці без води живуть мешканці Гребениківки, що на Охтирщині. Води немає, бо зламалася водонапірна вежа, що живить більшість села, пише Суспільне. Чи обіцяють поновити централізовану подачу води й коли?

Сергій кілька разів на тиждень приїздить в Гребениківку до родичів. Щоб ті могли готувати їжу, прати та займатися господарчими справами. Кілька разів на день возить воду бідоном з сусідньої вулиці. Жителі вулиці, звідки ходить по воду Сергій, розповідають, що їм возити воду складно через погану дорогу, що веде до колодязя.

“Ми ходимо з бідончиками до колодязя, хто куди. У нас на вулиці води немає зовсім”, – говорить мешканка Гребениківки Ніна Заєць.

Село на Сумщині майже два місяці живе зі зламаною водонапірною вежею: коли з'явиться вода

“У нас один колодязь є, але там питної води немає зовсім, вона настільки жорстка, що корови не п’ють. Нею ні помитися, ні попрати”, – говорить ще одна місцева мешканка Людмила Коваленко.

Так живуть люди з кінця травня. За цей час, говорить Сергій Погребний, до кого тільки не звертався: на урядову “гарячу” лінію, до обласної адміністрації, до місцевих чиновників. Всюди радять копати власні свердловини.

“Тут водоносні горизонти залягають дуже глибоко. Щоб отримати гарну воду, треба пробити свердловину близько 70-ти метрів. Згідно з нинішніми цінами – це близько 500 грн за метр, тобто свердловина з помповою станцією виходить близько 50 тис. грн. Багато людей, що тут живуть – пенсіонери, і вони просто не в змозі викласти такі гроші за індивідуальну свердловину”, – говорить родич мешканки Гребениківки Сергій Погребний.

Сергій додає, що було б добре, якби місцева влада хоча б організувала підвіз води, поки проблему не вирішать. Запит до обласної ради про терміни ремонту вежі напрвляв місцевий мешканець Антон Ярош.

“Я звертався в обласну раду на гарячу лінію, там відповіли, що моє звернення розглянуть в тижневий термін, і за тиждень надіслали письмову відповідь, що шукаються підрядники, фінансування, і термін встановити неможливо”, – говорить пан Антон.

Біля сільської ради Суспільне зустріло старосту Гребениківки – Олексія Винниченка. Говорити про ситуацію, що клалася з водопостачанням у селі, чоловік відмовився – сказав, що перебуває у відпустці.

Гребениківка, що має населення близько півтисячі людей, належить до Боромлянської громади. За чотири роки, що вона існує, у свердловині змінили шість помп, розповів телефоном голова громади. Перед цим роботи на свердловині проводили в кінці 2019-го року, повторили очищення і минулого тижня.

“60 метрів піском забита труба була, ледве витягли помпу. Вона була повністю забита піском: або фільтр прорвало, або пішов якийсь плавун. Ми почистили, роботи виконали, але вони повинні прислати фахівця, який дасть технічні висновки, чи можлива якась гарантія на рік-два, бо кожного разу чистити за 100 тис. грн – не дуже смішно. Можливо, ми будемо нову свердловину робити. Але спочатку повинні приїхати з відеокамерою, ціна питання 8000, провести сканування фільтрів, і так далі”, – розповів голова Боромлянської громади Василь Романіка.

Криниці, яких у Гребениківці кілька, – поки єдине джерело води для селян. Нещодавно своїм коштом люди обладнали їх помпами, щоб добувати воду було простіше. Через часте користування рівень води в колодязі знизився.

Товариство, що обидва рази чистило свердловину, – “Компанія Крона Плюс”, зареєстроване в Києві. Його директор Олександр Нетреба телефоном сказав журналістам Суспільного, що їхній фахівець з відеокамерою відвідає Гребениківку цієї неділі. Після цього люди мають отримати воду. Додам, що водонапірній вежі села близько 30 років.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: