метизная компания

Село на Сумщині претендує отримати звання «Неймовірне»

Суспільство | 08:35, 18.06.2019
 Поділитися

Поділитися в

У проекті agroportal.ua «Неймовірні села України 2019» беруть участь і жителі села Залізняк (Верхнєсироватська сільрада, Сумський район).

«Село Залізняк, що на Сумщині, сьогодні отримує історично відновлений бренд — квітку цикорію, адже здавна на цих землях місцеві займалися його вирощуванням. Вже цього літа у селі відкриється «Золотницька сотка» — грядка цикорію, яка стане фотозоною для туристів, які цінують Сумщину за її зелені маршрути.

Кількість населення у 2018 р. — 323 особи.

Об’єкти культурної спадщини. На території села зберігся будинок внука засновника міста Суми Б. Золотницького, де нині функціонує Залізняцька школа. Пам’ятками минулих часів є «Дерева Паліцина» та залишки панських цегелень, винокурних погребів.

Туристична інфраструктура. Місцеві підприємці тримають продуктові магазини, а на території бібліотеки та ФАПу можна розмістити намети і скористатися санвузлом.

Участь у конкурсах, програмах та грантах. За ініціативи бібліотеки вже у складі ОТГ село подавалося на конкурс «Малі міста — великі враження 2019».

Внесок бізнесу, громадських організацій, активістів у розвиток села. За підтримки місцевого депутата та підприємця Геннадія Пономаренка було закладено новий парк. Активістка Ірина Варламова закупила насіння та виростила понад 100 рослин цикорію для закладення «Золотницької сотки», а за ініціативи місцевого жителя Даниїла Алтуніна в червні було проведено Off-road — змагання позашляховиків. Гість з Естонії Валерій Порва відзняв повітряний ролик про Залізняк, який був широко розповсюджений у громаді та області, що підвищило туристичну привабливість села.

Приклади ефективної роботи органу місцевого самоврядування. У 2019 році було закладено парк декоративних рослини, проведено поточний ремонт дороги, бібліотеки та ФАПу. На суму 345 тис. грн було встановлено сучасне вуличне освітлення по всій території Залізняка на сонячних батареях.

Бізнес-план — придбання інвентарю для місцевої цикорної кав’ярні-бібліотеки з аграрною та екологічною літературою для туристів і мешканців.

Проект має назву «Золотницька сотка» і поєднує в собі сили підприємців, місцевого самоврядування, активістів села, бібліотеки та спрямований на розвиток села шляхом запровадження вирощування крафтового цикорію для місцевої кав’ярні-бібліотеки.

Прибирання у потрібних приміщеннях будинку та території заплановано толокою, силами активістів. Оренду земельних ділянок та саме вирощування рослин цикорію планується організувати за підтримки ФОП М. Панченко, який вирощує овочі, та ради Верхньосироватської ОТГ. Організація продажу місцевого цикорію та напою із нього для мешканців, туристів — за підтримки ФОП Г. Пономаренко, який має продуктовий магазин. Виготовлення будиночків для вуличних еко- та агробібліотечок — за підтримки ФОП І. Лютий, який займається виготовленням виробів із дерева. Наповнення бібліотек та проведення екскурсії — силами КЗ «Публічна бібліотека Верхньосироватської сільської ради» та меценатів, видавців-спонсорів, мешканців села та громади в цілому.

Запуск на території будинку місцевої цикорної кав’ярні-бібліотеки стане новою точкою на мапі зеленого туризму Сумщини. Для місцевих жителів реалізація проекту принесе відчуття причетності до видатних історичних подій, можливість отримати екологічні та аграрні знання для започаткування своєї діяльності. Для с. Залізняк — це можливість заявити про себе як про неймовірне місце для життя та власного бізнесу, для відпочинку та розвитку.

В рамках грантових коштів планується закупити 1 промислову сушарку для цикорію, 2 малих сушарки для овочів, інвентар для обробки рослин на грядках, 3 кавомолки, 50 ящиків для зберігання коренів, 1 будиночок для вуличної екобібліотеки, 1 будиночок для вуличної агробібліотеки.

Проект планується реалізувати до травня 2020 року» — таку інформацію розмістили про село- учасника конкурсу.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: