СумБуд
метизная компания

Сергій Карпенко: Степанівська громада має всі шанси стати кращою на Сумщині!

Суспільство | 11:46, 30.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

Реформа децентралізації, започаткована в Україні, передбачає розширення можливостей громад та передачу їм якомога більше повноважень для розв’язання нагальних питань. Однак, ні для кого не секрет, що не всі громади на старті мають однаковий потенціал. Надходження до бюджету, природні ресурси та кількість населення – ці фактори багато в чому визначають, як розвиватиметься громада найближчим часом.

На відміну від багатьох українських громад Степанівська об’єднана територіальна громада має всі шанси, щоб стати взірцем розвитку та добробуту її мешканців. Близько 7 тисяч мешканців, до сотні трудових колективів, родючі землі – все це створює підґрунтя для успішного розвитку. Проте останнім часом все більше мешканців Степанівської громади відчувають якщо не регрес, то суттєве уповільнення економічного, соціального та культурного зростання. А мешканці сіл, щойно приєднаних до ОТГ (Маловидівка, Підліснівка), взагалі не відчувають уваги з боку місцевої влади, опинившись з власними проблемами сам на сам та віддаючи податки до бюджету громади. Згідно з даними соціологічного дослідження, проведеного в середині вересня серед повнолітніх жителів Степанівської ОТГ, 48% (майже половина населення) незадоволені станом справ у рідній громаді. Серед найгостріших проблем мешканці називають розбиті дороги, надто висока вартість проїзду у транспорті, при тому, що його катастрофічно не вистачає, і людям складно добиратися на роботу чи у справах. Невдоволені жителі Степанівської громади і станом благоустрою, відсутністю уваги до розвитку спорту та культури.

Очевидно, що все це свідчить про те, що чинна влада не повною мірою справляється зі своїми обов’язками.

Керівник підприємства «Хлібодар», що є одним з найпотужніших у Степанівці, Сергій Карпенко переконаний: сьогодні настав час змінити вектор розвитку громади у бік процвітання. «У Степанівці я працюю з 2004 року і увесь цей час ніколи не залишався осторонь проблем громади. Ми завжди відгукувалися: підтримували спортивні команди, творчі колективи, коли почалася війна на Сході, ми одні з перших почали збирати допомогу для наших військових. Так само і по ситуації з коронавірусом – ми ініціювали збір коштів для забезпечення лікарень необхідними матеріалами. Сьогодні, коли я бачу, що багата, спроможна громада просто застигла в своєму розвитку, мені дуже сумно» – розповідає аграрій.

На думку Сергія Карпенка, Степанівська громада має дуже великий потенціал, щоб зробити життя кожного її мешканця комфортним: «Зараз ми говоримо про бюджет громади в районі 60 млн грн. Це один з найвищих показників не лише для Сумщини, а й для України. А після приєднання Косівщини та Підліснівки ми будемо мати близько 100 млн. Це велика сума, яка дозволить вирішити багато питань, якщо використовувати її раціонально. На жаль, зараз цього не відбувається». Підприємець вважає, що вирішувати, куди саме направити бюджетні кошти повинні саме мешканці громади, а не одна чи кілька людей у селищній раді.

Нині Сергій Карпенко має намір очолити Степанівську громаду, а після перемоги хоче впровадити традицію публічного звітування перед мешканцями громади за використання бюджетних коштів. «Як на мене, це нормально, коли голова селищної ради консультується з мешканцями, куди направити гроші платників податків. Адже лише спілкуючись з людьми, можна зрозуміти, які проблеми є першочерговими. Із вікон кабінету це зрозуміти складно», – пояснює він. Крім того, на його думку, бюджетні кошти мають розподілятися між населеними пунктами, що входять до складу ОТГ, пропорційно. Тобто, чим більше надходжень дає село, тим більше видатків воно повинно отримувати.

Розглядає Сергій Михайлович і можливості міжнародної співпраці для Степанівки: «Сьогодні ми маємо ряд позитивних прикладів навіть у Сумському районі. Це і Хотіньська, і Нижньосироватська, і Бездрицька громади, які свого часу приєдналися до державних та міжнародних програм підтримки новостворених громад. Нажаль, влада у Степанівці проґавила багато можливостей, які вже сьогодні могли б працювати на благо мешканців. Проте зараз ще є шанс залучити додаткове фінансування для розвитку території та добробуту наших людей», – впевнений він.

Маючи гарний приклад та чіткий план дій, Сергій Карпенко переконаний, що з оновленою владою, оновленим депутатським складом Степанівська громада вже за кілька років зможе і сама стати взірцем для наслідування не лише в Сумській області, а й в Україні.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

ОН клиник. Лечение гемороя
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: