Сертифікований учитель – успішний учень. Особливо, якщо цей учитель –чоловік!
Поділитися в
Копіювати посилання

Алла РЯБУХА: 36 учителів Сумщини успішно пройшли сертифікацію у 2021 році. Серед 36 вчителів – один чоловік! Приємно, що вчителі початкової школи, розуміючи важливість реалізації реформи НУШ, готові до професійного вдосконалення, саморозвитку та самоосвіти. Адже сертифікація – це можливість для педагогічних працівників реалізувати свій потенціал і розкрити педагогічну майстерність.
Працівники управління Державної служби якості освіти у Сумській області поспілкувалися з учасником сертифікації, для якого ця процедура залишилася позаду, щоб отримати відповіді на основні питання, що хвилюють усіх: і учасників сертифікації, і тих, хто пильнує за розвитком подій «пілоту» як альтернативи атестації педагогічних працівників.
Ткачов Юрій Юрійович – учитель 2 класу Осоївського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – заклад дошкільної освіти» Краснопільської селищної ради.
Педагог у 2011 році закінчив Лебединське педагогічне училище імені
А.С. Макаренка (за спеціальністю початкова освіта) та у 2014 році Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка (за спеціальністю початкова освіта). Має стаж педагогічної роботи 10 років.
Що для Вас значить сертифікація?
Сертифікація – це передусім можливість продемонструвати досвід власної педагогічної діяльності. Особисто мені сертифікація дала натхнення на творчу й плідну працю.
Чому Ви вирішили взяти участь у сертифікації?
Вирішив узяти участь у сертифікації, щоб для себе перевірити рівень особистого професійного розвитку.
З якими складнощами довелося стикнутися під час проходження етапів сертифікації?
Під час проходження першого та другого етапів сертифікації ніяких труднощів не виникало. При проходженні третього етапу сертифікації виникли труднощі з технічних питань, тому необхідно заздалегідь декілька разів перевіряти техніку та якість інтернет-з’єднання. Також іноді заважало хвилювання.
Щоб Ви зробили по-іншому (з свого досвіду) ? Мається на увазі, якби ще раз проходили етапи сертифікації.
По – перше, менше хвилювався б, адже хвилювання заважає зосередитися та повністю продемонструвати свій педагогічний досвід.
По – друге, більше уваги приділив би технічному забезпеченню, бо вивчення педагогічного досвіду відбувалося дистанційно. Зі мною сталося те, чого я не очікував. У перший день під час проходження третього етапу несподівано вийшла з ладу техніка (то пропадав звук, і мене було не чути, то взагалі переривало з’єднання). На щастя, експерти та технічні координатори були налаштовані позитивно й дали мені змогу виправити проблеми з технікою та наступного дня, передбаченого умовами сертифікації, продемонструвати одразу всі етапи (уроки, самопрезентація, інтерв’ю).
На що звертали увагу експерти, враження від експертів?
Як я сказав раніше, експерти були налаштовані позитивно, спілкування з ними пройшло легко, хоча я дуже хвилювався. Питання експертів були різноманітні, вони звертали увагу на те, як саме відбувається моя професійна самоосвіта, чи здійснюю моніторинг власної педагогічної діяльності.
Післясмак та пожива для роздумів?
Участь у сертифікації – надзвичайно важливий етап у моїй професійній діяльності, не зважаючи на всі труднощі та хвилювання, це було того варте. Сертифікація додала мені впевненості у своїй освітній діяльності, надихнула на подальший особистий розвиток.
Додатково:
4 січня 2022 року у МОН підписано наказ «Про деякі питання проведення сертифікації в 2022 році»
У 2022 році в сертифікації зможуть взяти участь до 2500 учителів початкових класів. Це на 500 осіб більше, ніж у попередні два роки.
Щоб охопити всі регіони України, Міністерство освіти і науки України своїм Наказом № 3 від 04.01.2022 визначило граничну кількість учасників від кожної з області на пропорційних засадах (залежно від наявної кількості вчителів початкової школи).
Для Сумської області визначено таку кількість у 60 педагогів.
Упродовж 4‒17 квітня 2022 року включно триватиме реєстрація учителів початкових класів для проходження сертифікації.
Зауважимо, що відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників учителі беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.
Сертифікація складається з трьох етапів:
незалежного тестування учасників сертифікації;
самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності;
вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.
Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!