метизная компания

Сертифікований учитель – успішний учень. Особливо, якщо цей учитель –чоловік!

Суспільство | 13:42, 14.01.2022
 Поділитися

Поділитися в

Алла РЯБУХА: 36 учителів Сумщини успішно пройшли сертифікацію у 2021 році. Серед 36 вчителів – один чоловік! Приємно, що вчителі початкової школи, розуміючи важливість реалізації реформи НУШ, готові до професійного вдосконалення, саморозвитку та самоосвіти. Адже сертифікація – це можливість для педагогічних працівників реалізувати свій потенціал і розкрити педагогічну майстерність.

Працівники управління Державної служби якості освіти у Сумській області поспілкувалися з учасником сертифікації, для якого ця процедура залишилася позаду, щоб отримати відповіді на основні питання, що хвилюють усіх: і учасників сертифікації, і тих, хто пильнує за розвитком подій «пілоту» як альтернативи атестації педагогічних працівників.

Ткачов Юрій Юрійович – учитель 2 класу Осоївського навчально-виховного  комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – заклад дошкільної освіти» Краснопільської селищної ради.

Педагог у 2011 році закінчив Лебединське педагогічне училище імені

А.С. Макаренка (за спеціальністю початкова освіта) та у 2014 році Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка (за спеціальністю початкова освіта). Має стаж педагогічної роботи 10 років.

 

Що для Вас значить сертифікація?

Сертифікація – це передусім можливість продемонструвати досвід власної педагогічної діяльності. Особисто мені сертифікація дала натхнення на творчу й плідну працю.

Чому Ви вирішили взяти участь у сертифікації?  

Вирішив узяти участь у сертифікації, щоб для себе перевірити рівень особистого професійного розвитку.

З якими складнощами довелося стикнутися під час проходження етапів сертифікації?

Під час проходження першого та другого етапів сертифікації ніяких труднощів не виникало. При проходженні третього етапу сертифікації виникли труднощі з технічних питань, тому необхідно заздалегідь декілька разів перевіряти техніку та якість інтернет-з’єднання. Також іноді заважало хвилювання.

Щоб Ви зробили по-іншому (з свого досвіду) ? Мається на увазі, якби ще раз проходили етапи сертифікації.

По – перше, менше хвилювався б, адже хвилювання заважає зосередитися та повністю продемонструвати свій педагогічний досвід.

По – друге, більше уваги приділив би технічному забезпеченню, бо вивчення педагогічного досвіду відбувалося дистанційно. Зі мною сталося те, чого я не очікував. У перший день під час проходження третього етапу несподівано вийшла з ладу техніка (то пропадав звук, і мене було не чути, то взагалі переривало з’єднання). На щастя, експерти та технічні координатори були налаштовані позитивно й дали мені змогу виправити проблеми з технікою та наступного дня, передбаченого умовами сертифікації, продемонструвати одразу всі етапи (уроки, самопрезентація, інтерв’ю).

На що звертали увагу експерти, враження від експертів?

Як я сказав раніше, експерти були налаштовані позитивно, спілкування з ними пройшло легко, хоча я дуже хвилювався. Питання експертів були різноманітні, вони звертали увагу на те, як саме відбувається моя професійна самоосвіта, чи здійснюю моніторинг власної педагогічної діяльності.

Післясмак та пожива для роздумів?

Участь у сертифікації – надзвичайно важливий етап у моїй професійній діяльності, не зважаючи на всі труднощі та хвилювання, це було того варте. Сертифікація додала мені впевненості у своїй освітній діяльності, надихнула на подальший особистий розвиток.

Додатково:

4 січня 2022 року у МОН підписано наказ «Про деякі питання проведення сертифікації в 2022 році»

У 2022 році в сертифікації зможуть взяти участь до 2500 учителів початкових класів. Це на 500 осіб більше, ніж у попередні два роки.

Щоб охопити всі регіони України, Міністерство освіти і науки України своїм Наказом № 3 від 04.01.2022 визначило граничну кількість учасників від кожної з області на пропорційних засадах (залежно від наявної кількості вчителів початкової школи).

Для Сумської області визначено таку кількість у 60 педагогів.

Упродовж 4‒17 квітня 2022 року включно триватиме реєстрація учителів початкових класів для проходження сертифікації.

Зауважимо, що відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників учителі беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

Сертифікація складається з трьох етапів:

незалежного тестування учасників сертифікації;

самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності;

вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: