СумБуд
метизная компания

Ще одна громада на Сумщині відмовляється приєднуватись до Охтирського району

Суспільство | 08:27, 19.06.2020
 Поділитися

Поділитися в

Сільський голова Боромлі Тростянецького району, що на Сумщині, повідомив про бажання громади приєднатися до Сумського району, а не до Охтирського. Мова про новий поділ регіонів у межах реформи адміністративно-територіального устрою України.

“І медицина, і громада знаходиться до Сум ближче, ніж до Охтирки. В принципі, перспективний план так і планувався – Боромля до Сум, а Тростянець – до Охтирки. З часом все змінюється. Ми налаштовані на Суми. Але скажуть в Охтирку – значить, в Охтирку”, – сказав голова Боромлянської ОТГ Василь Романіка.

17 червня депутати Тростянецької міської ради звернулися до Кабміну та Верховної Ради України з проханням приєднати Тростянецьку міську ОТГ до Сумського району. За це проголосували на сесії.

“На сьогоднішній день, з Охтирського району йде ще й Лебединський район, і залишається Охтирка, Писарівка і Тростянецький. Ми вважаємо, що в цій конструкції це буде найслабший район, який не буде належним чином займатися нашим розвитком. Ми бачимо специфічне ставлення представників Охтирщини, чиновників до Тростянецької ОТГ, до наших закладів”, – розповів голова Тростянецької ОТГ Юрій Бова

За словами консультанта Офісу реформ Асоціації міст України у Сумській області Карена Агаджанова-Гонсалеса, в Охтирському районі після виключення з нього Лебединської ОТГ залишиться близько 125 тисяч населення.

“Є критерій, визначений Кабміном, – 150 тисяч населення в районі. Якщо Тростянець відходить, ми близько не підходимо навіть до цього критерію. Якщо вони від’єднаються, Охтирського району просто не буде, і це будуть незручності, перш за все, навіть не для Охтирки. Від сіл до Сум – більше 150 км. Люди думають переважно про себе,а не про інших”, – переконаний голова Охтирської ОТГ Ігор Алєксєєв.

Проблеми в адміністративно-територіальному поділі Сумщини сталися через відсутність комунікації, вважає екс-директор Сумського підрозділу “Центру розвитку місцевого самоврядування” Олександр Хоруженко.

“Та конструкція, про яку говорив губернатор Сумщини Роман Грищенко, про 5 районів, розсипається на очах. Не тому, що проти цієї концепції хтось політично виступає. З самого початку проблема обласної адміністрації була в тому, що не була проведена взагалі ніяка комунікаційна, дискусійна робота, просто про визначення позицій кожного з учасників”, – вважає Хоруженко.

Суспільне

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: