ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

Що чекає боржників, які не сплачують за спожиту електроенергію?

Суспільство | 13:51, 19.05.2021
 Поділитися

Поділитися в

Міністерство юстиції України наказом № 1061/5 від 23.03.2021 дозволило державним та приватним виконавцям НАКЛАДАТИ АРЕШТ НА РАХУНКИ БОРЖНИКІВ ЗА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ, а банкам – автоматично списувати з них кошти.

Тепер дія Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках стосується не лише неплатників аліментів, а усіх категорій виконавчих документів, які передбачають стягнення коштів з боржників. Зокрема, така відповідальність передбачена і для споживачів, які не розраховуються за комунальні послуги.

Щомісяця енергопостачальник інформує не лише про суму до сплати за електроенергію, а й про наявну заборгованість.

Є кілька видів роботи з клієнтами, які несвоєчасно розраховуються за надані послуги:

  • смс-нагадування про необхідність погашення заборгованості;
  • направлення листів-претензій (письмові вимоги щодо необхідності здійснення розрахунків за використану електроенергію, їх готують і відправляють споживачам фахівці центрів обслуговування клієнтів).

Нет описания.

Якщо клієнт і надалі не проводить платежів, то питання вирішується в судовому порядку. Далі, після видачі судового наказу, державний чи приватний виконавець може внести боржника в систему автоматичного списання боргів.

ЯК СПОЖИВАЧАМ УНИКНУТИ ПРОБЛЕМ?

Щоб не виникало незручностей, потрібно оплачувати рахунки за електроенергію до 20 числа, щоб не накопичувати заборгованість та не доводити справу до суду.

Якщо є питання щодо нарахувань, перевірити інформацію можна навіть не відвідуючи ЦОК. Переглядайте рахунки та історію оплат у своєму особистому кабінеті в “E-Svitlo” чи телефонуйте для уточнення даних до ЦОК або кол-центру.

 

 

 

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: