метизная компания

Що чекає на сумських пенсіонерів у 2019 році?

 Поділитися

Поділитися в

Новий рік принесе пенсіонерам кілька етапів підвищення пенсій. Передусім – з 1 січня – мінімальна пенсія зросте для тих пенсіонерів, яким вже виповнилося 65 років і чий стаж роботи перевищує 30 років (для жінок) і 35 років (для чоловіків). Їм підвищать виплати на 172 грн (до 1669 гривень).

З 1 січня підвищать також виплати для військових пенсіонерів – на 25%.

Важливим нововведенням 2019-го для пенсіонерів стане нова схема обчислення нарахувань, яка повинна запрацювати з 1 березня.

Зростання мінімальної пенсії для інших категорій пенсіонерів у новому році заплановано в два етапи: з 1 липня – до 1564 грн і з 1 грудня – до 1638 грн.

Важливим нововведенням 2019-го для пенсіонерів стане також нова схема перерахунку пенсій, яка повинна запрацювати з 1 березня.

Відтепер щороку пенсію будуть “осучаснювати” за новою формулою: її підвищать на суму, у якій враховані 50% зростання від рівня інфляції і 50% зростання середніх зарплат в Україні за минулий рік.

Крім того, в 2019 році в Україні продовжиться впровадження пенсійної реформи, яка суттєво впливає на вік виходу на пенсію. Починаючи з 1 січня право на пенсію за віком у 60 років матимуть лише ті, хто має повних 26 років трудового стажу. Ті, чий стаж не дотягує до цього показника, проте перевищує 16 років, зможуть виходити на пенсію в 63 роки.

НВ

Нагадаємо, з 1 січня 2019 року збільшилася мінімальна заробітна плата.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: