ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

Що робити сумчанам без книги скарг і пропозицій, розповіли у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Сумській області

Суспільство | 19:40, 16.03.2019
 Поділитися

Поділитися в

Нещодавно Кабмін ухвалив рішення, що власникам крамниць і кафе більше не треба вести паперовий журнал, де клієнт міг написати відгук про роботу закладу. Ініціатором стало Мінекономрозвитку, куди звертатися тепер і що робити нам розповіли у Головному управлінні  Держпродспоживслужби в Сумській області

З метою захисту прав споживачів через фіксацію у ній фактів їх порушення, рекомендацій та відгуків, книга відгуків і пропозицій на виробництвах, в торгівлі та закладах громадського харчування запроваджена ще за радянських часів.

Наразі, ця форма захисту прав споживачів є неефективною і жодним чином не вирішує їхніх проблем. На практиці існує низка сучасних і більш дієвих інструментів для споживачів захистити свої права: можливість залишати відгуки на сайтах самих закладів.

«На практиці сумлінні суб’єкти господарювання намагаються вирішити конфліктні ситуації зі споживачами на місці, а недобросовісні – Книгу скарг і пропозицій навіть не надають. Всім нам відомі ситуації, коли при запиті на Книгу скарг ми отримували відповідь, що такої немає. І, на жаль, відгук у книзі не гарантував вирішення проблемного питання, котре виникало зі споживачем чи то покупцем», – пояснив начальник Управління захисту прав споживачів Держпродспоживслужби у Сумській області Володимир Єщенко.

Так, за словами Володимира Єещенка, ніхто не забороняє добровільно використовувати таку книгу для зв’язку зі споживачем. Але штрафи за неправильне оформлення (наприклад, нумерацію сторінок чи нечіткі дані)  – скасовано. Додатковим каналом комунікації зі споживачем, до прикладу, в ритейлі будуть «гаряча» лінія, сайти компаній, соціальні мережі, офіційні звернення на основі норм Закону «Про звернення громадян». Такий досвід вже успішно працює в країнах ЄС.

У разі порушень прав споживачів споживач має право з заявою звернутися до Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області: izps-sumy@ukr.net або за номером (0542) 779042; 779046.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: