метизная компания

Що робити, якщо виявили симптоми, схожі на коронавірус?

 Поділитися

Поділитися в

На прес-конференції в Сумській облдержадміністрації розповіли як діяти при виявленні симптомів, схожих на коронавірусну інфекцію COVID-19, для кого потрібна самоізоляція та нагадали про стандартні заходи профілактики ГРВІ та коронавірусу.

Нещодавно в Україні зафіксували перший випадок коронавірусу. У зв’язку з цим все більш актуальним стає питання — куди звертатися і що робити у випадку, якщо у вас з’явилися симптоми, які схожі на коронавірус. Як і у випадку з ГРВІ чи грипом, необхідно зв’язатися зі своїм лікуючим терапевтом. Про це повідомив Володимир ЗБАРАЖСЬКИЙ – директор Сумського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України.

«Якщо ви контактували із людиною, яка може бути хворою на коронавірус, і виявили в себе ознаки хвороби, то головне для вас – самоізоляція і дзвінок до сімейного лікаря. Симптоми коронавірусу майже такі ж, як у звичайного грипу. Тому головним чинником для занепокоєння є саме контакт з хворим».

Нагадаємо, симптоми коронавіруса схожі на звичайний ГРВІ чи грип — це підвищена температура, нежить, слабкість, кашель, задишка, а так само  біль у м’язах.

Тож, якщо ви відчуваєте себе погано і у вас вже є ці симптоми, то краще залишайтеся вдома. Після цього необхідно зв’язатися з вашим лікуючим лікарем(терапевтом). Спеціаліст сам ухвалить рішення про подальші дії: він або самостійно прийде до вас, або продовжить дистанційне спостереження або порадить викликати «швидку допомогу».

Що таке «самоізоляція»?

Самоізоляція означає, в першу чергу, утримання від контактування з іншими людьми для того, щоб зменшити ризики інфікування. Це включає будь-які ситуації, коли ви можете тісно контактувати з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше 1 метра або тривалістю понад 15 хвилин). В тому числі публічні заходи, робота, навчання, релігійні служби, спортивні змагання, розважальні заходи, користування транспортом, екскурсії, відвідування ресторанів тощо. Виключенням є лише звернення за медичною допомогою.

Для кого потрібна самоізоляція?

Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо:

  • Ви очікуєте результатів тесту на новий коронавірус
    COVID-19.
  • Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19.
  • Якщо ви нещодавно повернулись з провінції Хубей Китайської народної республіки, Ірану, окремих регіонів Італії (Ломбардія, Пьемонт та Венето) – навіть при відсутності симптомів.
  • Якщо ви нещодавно повернулись з Китаю (окрім провінції Хубей), Таїланду, Японії, Південної Кореї, Сінгапуру, Малайзії, Тайваню та відчуваєте кашель, ускладнення дихання та/або підвищення температури.

Скільки триває самоізоляція?

Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції – подорожі, контакту з хворим тощо.

Як підготуватись до самоізоляції?

По-перше, спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому або приймати відвідувачів та гостей, в тому числі поясність це друзям та родичам, а також спробуйте обговорити умови дистанційної роботи з роботодавцем.

Збережіть контакти вашого лікаря та попередньо повідомте його про ваше причини вашого рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до яких ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.

Що робити, якщо мешкаєте не самі?

Якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами, намагайтесь ізолюватись в окремій кімнаті, яку є можливість провітрювати. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також харчуватись і готувати їжу окремо – скористайтесь нею.

Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук з милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю та використання одноразових серветок та хустинок. При вимушених контактах з людьми, за можливості, одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.

Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або мінімізуйте контакт з ними.

Як харчуватися та здійснювати покупки?

Спробуйте мінімізувати походи в магазини. Якщо є можливість – попросіть друзів або родичів доставляти вам їжу до порогу дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою їжі та інших необхідних товарів.

Що робити, якщо необхідно покинути житло?

Якщо все ж є невідкладна необхідність відвідати місця надання послуг – одягайте маску та мінімізуйте контакти.

Якщо потрібно скористатись транспортом – обирайте місце біля вікна та, за можливості, в пустих рядах. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

Якщо вам стало зле в громадських місцях – негайно зверніться за медичною допомогою.

Що робити якщо з’явились симптоми?

Якщо під час самоізоляції у вас з’явились симптоми – кашель, ускладнене дихання, підвищена температура – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливого контактування з особами, хворими на гострі респіраторні захворювання

Як повідомила Валентина ТИЩЕНКО – начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, засоби профілактики хвороби такі ж, як і для звичайного грипу: необхідно часто мити руки з милом, обробляти їх дезінфікуючими спиртовими засобами, частіше провітрювати приміщення, проводити достатню термічну обробку продуктів тваринного походження тощо.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: