СумБуд
метизная компания

Що варто знати про закордонний паспорт?

Суспільство | 11:44, 16.05.2018
 Поділитися

Поділитися в

Саме з цим питанням звернулися журналісти The Sumy Post до начальника Управління державної міграційної служби України в Сумській області Дмитра Костєннікова. Адже напередодні сезону відпусток спостерігається збільшення кількості бажаючих отримати закордонний паспорт нового зразку.

Тож, щоб уникнути зайвого клопоту та з урахуванням звернень, посадовець пропонує скористатися порадами фахівців управління.

Плануючи поїздку, зверніть, будь-ласка, увагу на свій паспортний документ (за його наявності). Якщо термін дії документа не закінчився і Ви маєте в ньому діючу візу, подавати заяву на оформлення нового біометричного документу немає необхідності. Ви можете від’їздити за кордон за таким закордонним паспортом.

Варто також зауважити, що досить часто з питання оформлення біометричного закордонного паспорта до підрозділів міграційної служби звертаються громадяни, які вже мають на руках такий документ з наміром обміняти його на документ у формі пластикової карти. Id-картка – це паспортний документ нового зразку, який видається громадянам України замість внутрішнього паперового аналога зразка 1993 року  і є паспортом громадянина Україна, а не паспортом громадянина України для виїзду за кордон. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон і надалі видається у формі книжечки. Візуально зрозуміти, що Ваш документ таки є біометричним Вам допоможе наявність прямокутної форми невеличкого зображення під написом UKRAINE PASSPORT на обкладинці паспорта.

Якщо Ви вже є власником паспорта громадянина України у формі id-картки і маєте намір від’їздити до Турецької Республіки, оформлювати паспорт громадянина України для виїзду за кордон не потрібно. З 1 червня 2017 року між Україною та Туреччиною діє Угода про умови взаємних поїздок для громадян цих двох країн. Дана Угода передбачає взаємні поїздки громадян України та Турецької Республіки за внутрішніми паспортами (ID-картками).

Закордонні паспорти зразка 2015 року з безконтактним електронним носієм, так звані «біометричні» дозволяють їх власникам здійснювати туристичні, гостьові поїздки та подорожі без оформлення віз до країн ЄС: Австрії, Бельгії,  Болгарії, Великої Британії, Греції, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Кіпру, Латвії, Литви, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Словенії, Угорщини, Фінляндії, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції.

Довідково: протягом січня – квітня 2017 року на території області прийнято 14310 заяв на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон; у 2018 році (січень-квітень) – 32212

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

ОН клиник. Лечение гемороя
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: