метизная компания

Що зробила і що зробить Сумщина для учасників бойових дій на території інших держав

Суспільство | 16:50, 12.02.2021
 Поділитися

Поділитися в

На брифінгу в Сумській ОДА директор обласного Департаменту соціального захисту населення повідомив, які пільги передбачені учасникам бойових дій на території інших держав. 

“На території нашої області на обліку соцзахисту перебувають 4 428 учасників бойових дій на території інших держав, 544 із них з інвалідністю внаслідок війни. Усі вони мають посвідчення учасника бойових дій. Хочу зазначити, що в Сумській області й у цілому в державі всі учасники бойових дій, які мають посвідчення, мають рівні права, пільги, доступ до забезпечення обласних програм, які розробляє департамент соціального захисту в нашій області“, – зазначив Михайло Дубровський, директор обласного Департаменту соціального захисту населення.

Посадовець доповів про реалізацію заходів щодо надання пільг та соціальних допомог учасникам бойових дій на території інших держав.

“На Сумщині першого серпня 2020 року було врегульовано питання щодо однакового підходу у частині компенсації на пільгове перевезення учасників бойових дій усіх категорій. Це проводилося у рамках нашої Обласної програми здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування. Зараз підготовлене розпорядження голови Сумської ОДА, програма виноситься на сесію обласної ради та буде подовжена“, – повідомив Дубровський.

Загальний обсяг програми складає 11 млн 655 тис. На сьогодні область має підтвердження 8 мільйонів. Обласна держадміністрація проводить роботу із ОТГ задля організації безоплатного проїзду у транспорті міжміського та міжобласного сполучення для учасників бойових дій.

“Торік з коштів обласного бюджету разову виплату у сумі 1200 грн отримали особи з інвалідністю 1-ї групи, які брали участь у бойових діях на території інших держав та сім’ї воїнів, які загинули при виконанні службових обов’язків військової служби на території інших республіки Афганістан, і жінки, які повторно не уклали шлюб. На 2021 рік програма також виноситься на розгляд сесії. Фінансовий ресурс по цій програмі передбачений у сумі 925 тис. грн”, – додав посадовець.

На фінансову підтримку місцевих громадських організацій спілки ветеранів Афганістану у 2020 році з місцевих бюджетів області були передбачені кошти у сумі 266,7 тис. гривень.

“У 2020 році на поліпшення житлових умов осіб із інвалідністю з-поміж учасників бойових дій на території інших держав для Сумської області виділені кошти в загальній сумі 3,1 млн гривень – для виплати грошової компенсації 3 особам з інвалідністю внаслідок війни 2 групи. Кошти перераховані до Сумського та Роменського місцевих бюджетів відповідно до потреби. Станом на 1 січня 2021 року по місту Суми придбана 1 квартира на суму 1,1 млн гривень, – розповів Михайло Дубровський. – У державному бюджеті на 2021 рік на ці цілі передбачено 50 млн гривень”.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: