метизная компания

Скільки ще сумчанам терпіти сморід у центрі міста?

ЖКГ, Суспільство | 21:21, 23.07.2018
 Поділитися

Поділитися в

У самому центрі Сум, на початку вул. Набережної р. Стрілки четвертий місяць мулить око величезна яма, обгороджена парканом з табличкою «Аварійно-ремонтні роботи Виконує КП« Міськводоканал».
І якщо навесні і на початку літа тут дійсно щось «виконувалось», то тепер на ділянці немає ні техніки, ні робітників. Зате сморід стоїть на піввулиці!
У кінці квітня в водоканалі пояснювали, що виконати роботи неможливо через двох МАФів, побудованих з порушенням режиму охоронної зони (фактично на колекторі), без будь-яких погоджень і дозволів. За приписом структурних підрозділів міськради власники об’єктів повинні були їх демонтувати. 23 травня на апаратному засіданні сумський міський голова давав доручення демонтувати, все що необхідно прибрати, до 7 метрів з кожного боку, і виконати роботи: «Якщо господарі цього не зроблять, тоді виїжджайте і прибирайте!» – наказав Олександр Лисенко. Проте і досі невідомо, коли ж нарешті цю аварію ліквідують?
Про це знову запитали КП «Міськводоканал».
На що була почута відповідь, що залізобетонний колектор, що забезпечує водовідведення з вулиць, розташованих в центральній частині міста, вже давно вичерпав свій 25-річний термін експлуатації і вимагає термінового капремонту – верхню частину труби фактично «з’їли»  гази аміаку і сірководню. Водоканал, щоб не перекривати каналізаційну трубу, встановив тимчасову гільзу.

ФотоПанорама

Але це не вирішення питання, адже навіть якщо замінити зруйновану частину труби і засипати яму, незабаром поруч з’явиться новий провал. Тому водоканал запропонував відремонтувати колектор і замінити труби по всій ділянці.
Для цього необхідно перекрити одну з головних доріг Сум, але на це міська влада згоди не дає. Тому було вирішено виконувати роботи методом санації і проколу, тобто без перекриття дороги і відключення водовідведення.
Міськрада виділила департаменту інфраструктури 200 тисяч гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації. Але на 12 липня проект так і не був готовий. Коли він з’явиться, стане відомо, скільки необхідно коштів для виконання робіт. Якщо сесія виділить необхідну суму, буде оголошений тендер на виконавця ремонту.
Як бачимо – процес це довгий, і сумчанам ще довго доведеться милуватися смердючим каньйоном в центрі міста. А два непереможних МАФи знести так і не вдалося.

Фото: Панорама

Ваш Шанс

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: