метизная компания

«Слобожанське коноплярство»: до створення Центра українського коноплярства залучили і СНАУ

Суспільство | 08:32, 26.01.2022
 Поділитися

Поділитися в

У області триває реалізація проєкту «Створення агротуристичного кластеру «Слобожанське коноплярство» – візитівки та одного із магнітів Сумщини та України», який фінансується з державного, обласного бюджетів та інших джерел.

Проєктом передбачено створення всеукраїнського навчально-практичного центру з розвитку коноплярства за активної участі Сумського національного аграрного університету, Інституту луб’яних культур НААН України, Інституту сільськогосподарського господарства Північного Сходу НААН України, створення Центру українського коноплярства у Сумах, мобільної експозиції про сферу коноплярства тощо. Закінчення реалізації проєкту планується уже в цьому році.

«Кластер «Слобожанське коноплярство» – це перспектива розвитку туристичного бізнесу і наразі проводяться зустрічі у громадах щодо впровадження продукції з конопель до використання в сільських зелених садибах», – наголосив, під час апаратної наради,
голова Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький.

Крім двох наукових інститутів Національної академії аграрних наук України до реалізації проєктів у рамках кластеру «Слобожанське коноплярство» залучений Сумський національний аграрний університет, де діє Центр колективного користування.

«На сьогодні центр модернізований науковим обладнанням й адаптований під дослідження конопель. Уже переобладнані три наукові лабораторії, четверта очікує проведення тендеру і буде спеціалізована повністю під коноплярство», – зазначив Юрій Данько, проректор з наукової роботи СНАУ.

Дві третини фінансування цього проекту пов’язане зі створенням Центру українського коноплярства, що буде розташований у Сумах. Це буде просторий хаб розширеного функціонального призначення з виставковим простором про коноплярство, інтерактивним супроводом і дегустаційною залою, з облаштованим поруч громадським простором.

Сумщина, маючи потужний науковий потенціал, хороші умови для вирощування конопель, має всі можливості бути конкурентоспроможною на світовому рівні.

Довідково: Кластер «Слобожанське коноплярство» обраний в 2021 році від Сумщини як кращий проект з кластерним потенціалом до підвищення конкурентоспроможності в рамках впровадження проекту GIZ Україна «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі / EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП».

Наразі вже створені сайт кластеру Українського коноплярства https://hemp.sumy.ua та бізнес-сторінка в мережі Facebook «Створюємо агро-туристичний кластер «Слобожанське коноплярство» https://fb.me/ClusterSlobozhanskeKonopliarstvo, де й відображено все, що вже зроблено в цьому напрямку.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: