метизная компания

СНАУ запускає лінію виробництва молока А2

Суспільство | 13:35, 19.03.2020
 Поділитися

Поділитися в

Сумський національний аграрний університет та ПрАТ «Ічнянський завод сухого молока та масла» запускають лінію виробництва молока А2 для продажу в українських торговельних мережах. Такі лінії вже працюють у Новій Зеландії, Китаї, США та Австралії.

Головна відмінність молока А2 від звичайного молока А1 полягає у тому, що воно містить інший вид амінокислот, які не викликають побічних алергічних реакцій та порушень травлення в організмі людини. В Україні, попри досить сумну ситуацію з алергією серед дітей таких ліній нема. Відтак батьки дітей, які не перетравлюють звичайне коров’ячеабо мають на нього алергію молоко вимушені переходити на дороговартісні безлактозні суміші чи купувати козяче молоко у домашніх господарствах, нехтуючи вимогами санітарної безпеки.

Хоча в Україні точної статистики з цієї теми не існує, алергологи заявляють про те, що 15% населення страждає на той чи інший вид алергії.

Особливо страждають від цього діти. Так педіатри говорять, що сьогодні фіксують на 30% більше випадків алергій серед дітей, ніж 10 років тому.

І лідером серед алергенів є такі, здавалося б корисні продукти як білок коров’ячого молока та яйця.

Наукові дослідження, проведені в Сумському національному аграрному університеті показують, що розведення певних порід корів да можливість отримувати безпечне та легко засвоюване молоко А2. Такими, наприклад, є корови лебединської породи, які визнані національним надбанням.

«Лебединська порода корів несе в собі багато генотипів із фракцією бета-казеїну А2. Виділення тварин з таким генотипом дозволить видоювати безпечне, гіпоалергенне молоко. – Зазначив ректор СНАУ, доктор сільськогосподарських наук Володимир Ладика. – При цьому селекційно немає жодних проблем у виділенні генотипу А2. В Сумському НАУ є все необхідне для цього обладнання».

Сумський національний аграрний університет та ПрАТ «Ічнянський завод сухого молока та масла» пообіцяли вже найближчим часом презентувати новий, корисний, продукт.

«Це дозволить нам вирішувати одразу декілька задач: знизити рівень захворюваності на алергію, зберегти лебединську породу та підтримати фермерів, адже вони зможуть продавати сировину за вищою ціною», – підкреслив Володимир Ладика.

Маркетингове дослідження проведене кафедрою маркетингу СНАУ показало, що більшість людей з алергією на молочні продукти почувають себе значно краще, вживаючи молоко А2.

Але, як зазначила доцент кафедри Ксенія Блюмська-Данько, досить мало людей знають про нього: «Ми опитали мам діток, і виявили, що далеко не всі вони знають про користь такого молока. А ті хто знають, вважають, що воно буде надто дорого коштувати».

Але це не так. Запровадження вітчизняного виробництва дозволить поставляти молоко А2 в торговельні мережі за ціною звичайного молока.
Наразі технічні умови для нового продукту повністю розроблені і проходять фінальну стадію рецензування. Тому скоро молоко А2 можна буде купити в українських крамницях.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: