метизная компания

Спалах кору та антивакційний рух: що варто знати сумчанам?

 Поділитися

Поділитися в

Кір – одна з найбільш розповсюджениъ хвороб в світі, яку вважали приборканою і яка повернулася з новою силою. Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляє: у всіх регіонах світу спалах кору. Хвороба проникла навіть в розвинені країни, які забули про кір уже з десяток років.
Що спричинило спалах кору та чому не варто відмовлятися від щеплень, розповіла журналістам “The Sumy Post” Марина Сміянова, головний лікар медичного центру “Сехмет”.


-Які симптоми має ця хвороба?

-Першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури, яке настає приблизно через 10-12 днів після впливу вірусу і триває від 4 до 7 днів. На цій початковій стадії можуть з’являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. Через кілька днів з’являється висип, зазвичай на обличчі і верхній частині шиї. Приблизно через 3 дні висип поширюється по тілу і, в кінцевому підсумку, з’являється на руках і ногах. Вона тримається 5-6 днів і потім зникає. В середньому, висип виступає через 14 днів (від 7 до 18 днів) після впливу вірусу. Але треба пам’ятати, що до появи вакцини кір був завжди, що більшість смертельних випадків кору відбувається через його бактеріальні ускладнення і до появи антибіотиків 1-2 людини помирали на 100 випадків ураження, з появою антибіотиків 1-2 людини на 1000 випадків.
Кір – вірусна інфекція, вона не лікується антибіотиками і взагалі не має специфічного лікування. І навіть у дуже розвинених країнах ця інфекція буде мати свій відсоток смертельних випадків.

-Чи можна запобігти захворюванню?

-Захворювання майже повністю можна запобігти за допомогою двох доз безпечної та ефективної вакцини – 95-98% ідеальний обхват вакцинації і вірусу ніде циркулювати, хвороба зникає.

-Які ускладнення може викликати кір?

-Найчастіше ускладнення розвиваються у дітей у віці до п’яти років або у дорослих людей старше 30 років. Найсерйозніші ускладнення включають сліпоту, енцефаліт, пневмонію, важку діарею і вушні інфекції. І в майже чверті випадків вони призводять до госпіталізації і можуть привести до довічної інвалідності.

-Чи спостерігається тенденція розвитку епідемії?

-У 2017 році (дані за 2018 рік будуть представлені пізніше) від кору в світі загинуло близько 110 000 чоловік. За перші три місяці 2019 року кількість зареєстрованих випадків захворювання зросла на 300% в порівнянні з аналогічним періодом в 2018 році.

-На Вашу думку, чому кількість випадків захворювання на кір зростає?

– Це ціна суспільства за відмову від вакцини. Завдяки вакцинам люди перестали боятися кору, дифтерії, поліомієліту, вони забули про жахіття тих хвороб і чомусь почали боятися самих вакцин. Люди бояться ускладнень після вакцинації, вони просто залякані фейковою інформацією від непрофесіоналів, це призвело до поширення антивакційного руху, до знехтування календаря щеплень і ми вже маємо наслідки цього, коли вакцинованих і невакцинованих людей становить 50% на 50% і дитячі «забуті» інфекції з’явилися знову і зустрічаються вже і у дорослих. А в новинах з’являються нові смертельні випадки.

-Чому ж до сих пір піднімається питання про необхідність вакцинації, не дивлячись на те, що епідемія кору триває?

-Антивакційний рух постійно підтримувався ідеями якогось заговору фармкорпорацій, виробництва або заккупівлі неякісних вакцин, звинувачень у медичних корупційних схемах, недовіри до дотримання усіх вимог стосовно зберігання та транспортировки вакцин, їх документального супроводу. Також постійно піднімаються й досі питання стосовно порушень особистих прав людини на прийняття рішення колоти вакцину чи ні, є частка релігійного «відводу» від вакцинації.А також є , я вважаю, що найбільш шкодлива частка людей, які не вакцінують свою дитину, бо це зробили інші і їй нема чого боятися або ще гірше – роблять липові справки про вакцинацію. І ця тенденція відмовлятися від вакцинації – має дуже сумні наслідки. Треба нагадати, що кір – вірусна інфекція і є однією з найбільш заразних хвороб в світі. Вірус кору поширюється при кашлі та чханні, тісних особистих контактах або безпосередньому контакті з інфікованими виділеннями з носоглотки. Вірус залишається активним і контагіозним в повітрі або на інфікованих поверхнях протягом 2 годин. Якщо хвора дитина прийшла у школу, то на карантині не клас, а вся школа! І якщо у вас нема імунітету до кору, то ви захворієте кором!

-Через який проміжок часу можна захворіти при контакті з хворим на кір?

-Вірус може бути переданий інфікованою людиною протягом періоду часу, який починається за 4 дні до появи у нього висипу і закінчується через 4 дні після її появи.

-Чи існує спеціальний курс лікування захворювання?

-Якогось спеціального лікування, спрямованого проти вірусу кору, не існує. Застосовується тільки симптоматичне лікування.

-Виникають випадки, коли матері скаржаться на побічні реакції дитини після щеплення, чи є це нормою?

-Ми всі проводимо щеплення вакциною КПК, що має живий ослаблений вірус і допомагає виробити імунітет за допомогою моделювання інфекції. Іноді, після вакцинації, уявна інфекція може викликати легкі симптоми хвороби, як, наприклад, підвищену температуру. Цей вид інфекції не викликає хворобу, але він спонукає імунну систему виробити Т-лімфоцити і антитіла, які «запам’ятають», як можна подолати хворобу в майбутньому. Але що головне- це безпечно і ефективно! Це єдина можливість уникнути шляху природного відбору і жити у здоровому і цивілізованому суспільстві!

Що варто знати:

Наразі в Україну для щеплень КПК постачають такі вакцини:
«Пріорикс»/Priorix (виробник Бельгія), «М-М-Р ІІ»/M-M-R II (виробник США).

Дітям, згідно з календарем щеплень,потрібно ввести дві дози вакцини: в 1 і 6 років. Також є “нульова” доза у 6 місяців.
Для дітей до 18 років вакцинація від кору в Україні є безкоштовною.
Усім дорослим, які не були щеплені від кору або не перехворіли на кір, потрібно також вакцинуватися.
Вакцинуватися- до планування вагітності
Безкоштовна імунізація -дорослим, які належать до груп ризику (медиків, освітян, студентів, поліцію, військових), дорослим, які контактували з хворим на кір або мають відсутній імунітет до кору.
Імовірність захворіти після щеплення існує, адже жодна вакцина не може дати 100% захисту від захворювання. У 3–5% людей не формується імунітет після вакцинації.
В разі виникнення питання необхідності вакцинаціїї дорослих- визначати напруженість імунітету до вірусу кору ( аналіз крові на антитіла IgG до кору)
У разі контакту з хворим на кір треба негайно звернутися до лікаря: потрібно зробити щеплення протягом перших 72 годин.
Перед щепленням ознайомитися з протипоказаннями до вакцинації, не забувати , що більшість із протипоказань — лише тимчасові.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: