СумБуд
метизная компания

Стратегія НБУ до 2025 року включає розвиток сектора цифрового кредитування

Суспільство | 08:38, 21.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

Нацбанк розробив нову стратегію до 2025 року. Презентація документу відбулася в День банківських працівників, 20 травня, – повідомляє прес-служба НБУ.

Як заявив Нацбанк, основний фокус – принести максимальну користь клієнтам, розвивати фінансовий сектор в Україні і відповісти на виклики сьогодення. Регулятор вважає, що подальший розвиток фінансової системи повинно враховувати сьогоднішні реалії.

Документ враховує нову обстановку в світі і в Україні. НБУ планує спиратися на нього в найближчі роки, щоб активізувати економічне зростання в країні і добробут громадян.

Як відзначили в НБУ, чиновники впевнені, що кожен українець зможе відчути на собі позитивні зміни в економіці і власному бюджеті завдяки цій роботі.

У число напрямків для розвитку входить підтримка макростабільності, розвиток сектора фінансових послуг, розвиток інститутів ринку капіталу. Одним з напрямків цієї стратегії є цифровизация економіки. У неї входить:

● Розвиток системи безготівкових платежів;
● Залучення громадян до фінансової системи;
● Захист фінгалузі від кіберзагроз.
У НБУ також зазначили, що регулятор зробить все можливе в регулюванні фінансового сектора, щоб стимулювати розвиток національної екосистеми, враховуючи обставини та потреби учасників ринку. Кожен пункт документа відповідає цим прагненням – підкреслили у відомстві.

Сервіс Crezu, де можна знайти кредит без відмов, зазначає, що одними з перших, хто активно використовують можливості цифровізації, стали мікрофінансові організації. МФО запропонували позичальникам віддалене оформлення кредитів без необхідності приїжджати в офіс і особисто підписувати договір.

Сьогодні для отримання невеликої позики потрібен цифровий підпис клієнта. Як уточнює Crezu, мікрофінансові компанії автоматично висилають унікальний код на мобільний телефон клієнта, а той вказує його на сайті організації в якості підтвердження запиту на позику і вказує згоду з умовами кредитного договору.

Для багатьох позичальників оформлення мікропозик стало більш зручним вирішенням фінансових негараздів в порівнянні зі зверненням в банк. Крім особистого відвідування банки також вимагають підтвердити дохід, і не всі клієнти можуть в поточних ринкових умовах гарантувати стабільний заробіток.

Державні та приватні банки лише нещодавно активно вступили в боротьбу за online-ринок, впроваджуючи нові продукти в портфель, такі як споживчі кредити, які можна отримати, не виходячи з дому, з перекладом на банківську карту.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: