метизная компания

Стихійна торгівля в Сумах: чи варто купувати продукцію “з рук”?

 Поділитися

Поділитися в

Стихійна торгівля – незвичне для європейських країн явище, що зустрічається на вулицях нашого міста. Попри те, що придбані “з рук” продукти харчування не відповідають санітарним нормам, споживачі часто ігнорують ці застереження, вважаючи, що такі продукти дешевші та свіжіші, від господаря, а не від перекупників. Але чи дійсно це так?

У Сумах наразі функціонує 9 продовольчих ринків, 1300 магазинів, 450 з них – продовольчі, більше 920 міст для реалізації сільскогосподарьської продукції. Поряд з цим, на вулицях та площах міста, у дворах, скверах, біля зупинок та в інших невстановлених місцях  здійснюється несанкціонований збут м’ясних і молочних продуктів, риби, городини тощо.

Згідно Кодексу України, продавати продукти харчування “з рук” – адміністративне правопорушення. Так, за  статтею 160(торгівля з рук у невстановлених місцях), реалізаторів продуктів харчування карають штрафом від 17 до 119 гривень з конфіскацією товару або без неї. А статтею164 цього кодексу передбачено відповідальність за порушення порядку провадження господарської діяльності. Порушення статті 152 (недотримання державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів) передбачає штрафні санкції у розмірі від 340 до 860 гривень.

Наразі у Сумах складено 481 протокол про адміністративні порушення.

“Ми починаємо  посилену роботу в боротьбі зі стихійною торгівлею. Наразі у місті проходить сезонна торгівля, на яку видано багато дозволів до 1 травня 2019 року. Поряд з тими, хто отримав дозволи, дуже багато ми бачимо реалізаторів харчової продукції “з рук”. Не дивлячись на те, що поруч ринок, на якому є всі умови для цивілізованої торгівлі, у місті все одно здійснюється несанкціонована торгівля “,Ольга Волошина, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади.

Чи варто купувати продукцію “з рук” лише з жалю до її реалізаторів?

Часто реалізацією продукції “з рук” займаються пенсіонери. Тому містяни здійснюють покупки з альтруїстичних намірів.

На сьогодні вартість місця на селянському ринку становить 6 гривень, за пенсійним посвідченням – 2 гривні. Крім того, продукція, що продається на ринку проходить попередні обстеження. Відтак, м’ясна та молочна продукція має обов’язково пройти лабораторні експертизи.

 

 

 

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: