метизная компания

Сумчан інформують про особливості виплати соціальної допомоги в умовах карантину

Суспільство | 13:27, 19.04.2020
 Поділитися

Поділитися в

Департамент соціального захисту населення інформує про особливості виплати державної соціальної допомоги в умовах карантину та нагадує про відповідальність за достовірність поданих даних.

Про це повідомляє Сумська міська рада.

Пільги на житлово-комунальні послуги нараховано 10742 особам (7633 – безготівково, 3109 готівкою), а житлову субсидію станом на 15 квітня отримують 36318 сімей міста (в тому числі з тими, розмір призначеної субсидії для яких становить 0,00 грн. – 4681). По кожній із 907 осіб, котра не отримала субсидію коштами за лютий, спеціалісти департаменту соцзахисту населення з’ясували ситуацію та повідомили про можливість отримати кошти в наступному місяці й можливість переходу на безготівкову модель.

Отримувачам житлової субсидії нагадують про відповідальність за достовірність поданої інформації та необхідність вчасно інформувати про зміну обставин, які можуть вплинути на право на отримання субсидії і її розмір. Повідомляти необхідно в разі, якщо відбулись зміни в складі сім’ї (хтось приписався/виписався, зміна сімейного стану); майнового стану (витрати чи набуття права власності на суму, понад 50 тис. грн., придбання автомобілів, яким менше п’яти років); соціального статусу (працевлаштування, звільнення, отримання пенсії, інших виплат, початок чи закінчення навчання). Проінформувати про це в період карантину можна за телефоном департаменту 78-88-88 або через електронну пошту чи Facebook (Соціальний захист міста Суми).

Серед помилок, яких найчастіше сумчани припускаються при заповненні документів, посадовиця назвала скорочення ініціалів, подання неповних даних про заявника та членів домогосподарства, відсутність підпису. Заявників просять зазначати всі канали зв’язку для швидкої комунікації. Департамент постійно здійснює верифікацію – комплекс заходів щодо збору та перевірки достовірності інформації, поданої для призначення, нарахування та здійснення державних виплат. Наразі ведеться перевірка по 2875 отримувачах субсидій, де в більшості випадків (1650) випадках йдеться про невідповідність персональних даних.

Вкотре, Урядом спрощено процедуру отримання щомісячної адресної допомоги ВПО для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на період карантину. У разі, якщо закінчення поточного шестимісячного строку виплати грошової допомоги відбулося в період дії карантину та протягом 30 днів з дня його відміни, призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк здійснюється без подання відповідної заяви та документів, які були передбачені раніше, у такому ж розмірі, в якому вона виплачується в поточному шестимісячному строку.

Також продовжено строки виплати державних соціальних допомог та звернення за їх призначенням на період карантину та 30 днів після його скасування: виплати на новий період державної соціальної допомоги, яку було призначено раніше, без необхідності особистого звернення громадян до органів соціального захисту населення; нових звернень за призначенням деяких видів державної допомоги; виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю, особам з інвалідністю, у випадках, коли строк переогляду органом МСЕК (медико-соціальної експертизи) або ЛКК (лікарсько-консультативної комісії) пропущено.

Протягом одного місяця після відміни карантину департамент проведе перерахунок розміру виплачених державних соціальних допомог на підставі поданої особою або її законним представником заяви та необхідних документів. У разі коли за результатами проведеного перерахунку розмір отриманої допомоги був меншим, буде проведено доплату у розмірі різниці між перерахованим та виплаченим розміром допомоги; якщо не буде підтверджено право на отримання допомоги або її розмір буде меншим, ніж виплачена під час карантину допомога, протягом одного місяця з дати відміни карантину надміру виплачені суми допомоги буде стягнуто згідно із законом у розмірі не більш як 20% суми виплаченої допомоги. Тож, громадян, яким автоматично подовжено державні соціальні допомоги на період дії карантину без особистого звернення, закликають в обов’язковому порядку повідомити департамент про зміни всіх обставин, які впливають на визначення права та розміру допомоги.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: