СумБуд
SMR
метизная компания

Сумчан попереджають про нові випадки пташиного грипу в Україні, – ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області

Суспільство | 12:28, 10.12.2020
 Поділитися

Поділитися в

З початку поточного року на території України було діагностовано 2 випадки грипу птиці. Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області

Перший випадок грипу птиці було зареєстровано 18.01.2020р. на птахопідприємстві «Хутір» с. Бугаків Немирівського району Вінницької області. В ході виконання протиепізоотичних заходів піддано стемпінг-ауту більше ніж 116 тисяч голів.

На початку грудня поточного року, відповідно до оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, в особистому селянському господарстві в с. Кандибине Новоодеського району Миколаївської області було зареєстровано загибель птиці. При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Одеській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби 04.12.2020 встановлено діагноз на грип птиці (вірус грипу птиці типу А1 субтипу Н5).

За попередньою інформацією в епізоотичному вогнищі (с. Кандибине) в 71 дворі утримується близько 1000 голів домашньої птиці.

Проведено 04.12.2020 засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новоодеській районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації захворювання, який включав в т. ч зонування, стемпінг-аут (знищення всього сприйнятливого поголів’я безкровним методом в найкоротший термін), дезінфекцію. На сьогодні продовжується проведення оздоровчих заходів.

Для інформації: на території Сумської області останній спалах грипу птиці було зареєстровано в с. Піски, Буринського району в 2006 році.

З метою недопущення спалахів грипу птиці, кожного року проводяться моніторингові дослідження на високо патогенний грип птиці із 15 птахогосподарств та населених пунктів області.

 Всього в Сумській області на 1 листопада 2020 року нараховувалось близько 1,5 млн. голів птиці в птахогосподарствах та 1,3 млн. голів в домоволодіннях приватного сектору.

 З метою недопущення проникнення збудника в господарства та мінімізації ризиків занесення грипу птиці необхідно чітко дотримуватись наступних правил:

  • при вході у приміщення (вольєр), де утримується птиця, необхідно обладнати дезкилимки;
  • щоденно проводити клінічний огляд птиці;
  • забезпечити переодягатися перед входом та виходом у приміщення (вольєр), де утримується птиця;
  • мінімізувати контакт з дикою та синантропною птицею;
  • птицю утримувати ізольовано (у закритих приміщеннях, критих вольєрах тощо);
  • не допускати вільного вигулу птиці на вигонах, водоймищах тощо;
  • не допускати контакту домашньої птиці з синантропною та особливо з дикою перелітною птицею;
  • проводити ретельну очистку пташника (2-3 рази на тиждень), побілку стін та сідал;
  • негайно інформувати про захворювання птиці, її загибель (вимушений забій) або невластиву поведінку за телефонами : 050 75 72 859 та 066 95 68 823.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: