метизная компания

Сумчанам розповіли про доцільність масового тестування на COVID-19

 Поділитися

Поділитися в

Кому та у яких випадках необхідно проводити тести на визначення коронавірусної інфекції, а також про особливості проведення таких тестів надав роз’яснення заступник директора Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України Михайло Мацюк.

Про це йдеться у повідомленні Сумської ОДА.

За його словами, у випадку коронавірусної інфекції лише за клінічними проявами її іноді важко відрізнити, наприклад, від грипу чи інших ГРВІ, особливо коли хвороба проходить легко або має перебіг середньої важкості. Тому для лабораторного підтвердження чи спростування діагнозу інфікування коронавірусом COVID-19 критично важливим є використання спеціальних тестів, причому двох різних типів – швидкі скринінгові експрес-тести імуноферментного аналізу (ІФА) та тести методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

Михайло Мацюк акцентував увагу на доцільності проведення тестів на COVID-19 у разі, якщо у людини не спостерігається ознак захворювання, які можна було б віднести до симптомів інфікування COVID-19. Оскільки експрес-тести є неточними, діагноз мають підтвердити у лабораторії. Тобто провести ПЛР-тест. Такі тести роблять лише у випадках, що відповідають епідеміологічному та клінічному визначенню хвороби, зазначених у рекомендаціях ВООЗ.

Станом на сьогодні швидкі тести є у всіх районних лікарнях області, ПЛР-тести проводять в обласному лабораторному центрі МОЗ України. У кожному районному центрі працює спеціалізована мобільна бригада, яка здійснює функцію забору біологічного матеріалу у людини, яка перебуває на самоізоляції з приводу підозри на COVID-19. Далі цей матеріал направляють в обласну лабораторію.

Наразі на Сумщині зафіксовано 217 осіб з підозрою на коронавірусну інфекцію.

Нагадаємо, за будь-яких підозр на захворювання на COVID-19 у першу чергу необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, у разі відсутності підписаної декларації – у телефонному режимі до реєстратури найближчого медичного закладу.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: