Сумчанам розповіли як діяти у разі придбання неякісного товару
Поділитися в
Копіювати посилання

Днями у Зарічному райсуді розповіли сумчанам як діяти у разі придбання неякісного товару. Зустріч відбулася в рамках проекту «Вас чекають в суді».
Кожен з нас любить купувати нові речі, але іноді товар, який мав би підняти настрій може засмутити покупця. Що робити, коли ще у магазині річ здавалася ідеальною, а прийшовши додому, ви побачили, що вона неякісна?
«Якщо ви придбали товар неналежної якості, ви перш за все маєте право на безоплатне усунення недоліків в розумний строк, пропорційне зменшення його ціни, відшкодування витрат на усунення недоліків товару. Споживач має право на одну з цих послуг. У разі виявлення протягом гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника, споживач має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми, вимагати заміни товару на такий же або аналогічний з числа наявних», – зазначає Тетяна Горбатенко, спеціаліст відділу захисту прав споживачів Сумської міської ради.
Проте не всі товари можна повернути. Так, наприклад, якщо ви придбали каблучку, а вона не підійшла за розміром, ви не зможете її ні обміняти, ні повернути назад до магазину. Згідно із Постановою Кабінету Міністрів №172 від 19 березня 1994 року, поверненню не підлягають такі товари: парфюмерно-косметичні вироби, пір’яно-пухові вироби, дитячі іграшки м’які, дитячі іграшки гумові надувні, білизна постільна, друковані видання, інструменти для манікюру, педикюру (ножиці, пилочки тощо), ювелірні вироби з дорогоцінних металів.
Отримати у користування у разі передачі своєї речі для усунення недоліків можливо наступні товари з обмінного фонду: телевізори, мікрохвильові печі, кухонні машини, пилососи, холодильники, електропраски, морозильники, електроміксери, пральні машини, електросоковижималки, апарати телефонні, у тому числі мобільного зв’язку, персональні комп’ютери та комплектуючі частини до них, апаратуру для відеозапису та відтворення зображення і звуку, електрочайники, електрофени, електрокавоварки.
Як потрібно діяти, якщо виявили недолік товару?
- Звернутися до продавця, написавши лист-заяву в двох екземплярах, де буде вказано вимоги,терміни виконання вимог.
- Варто зауважити, проведення гарантійного ремонту проводиться в термін 14 днів.
- При оформленні заяви та складання документа, варто бути дуже уважним і читати дрібний шрифт та врахувати всі умови прийому товару з недоліком до виробника.
- Зверніть увагу в акті прийому на зазначення у ньому зовнішніх характеристик товару(наявність подряпин, вм’ятин тощо)
- Якщо вам відмовили у наданні товару з обмінного фонду, слід написати заяву щодо виплати пені у розмірі 1% від вартості товару за кожний прострочений день видачі із обмінного фонду товару
- У разі затримання виконання гарантійного ремонту строком у 14 днів, ви маєте право вимагати виплату пені у розмірі 1% від вартості товару за кожен день затримки.
Під час зустрічі, Тетяна Язикова, спеціаліст управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, закликала сумчан враховувати ризики здійснення покупок через інтернет.
«Коли ви купуєте товар в інтернеті, перш за все варто звернути увагу на саму платформу, де ви шукаєте необхідну продукцію. Важливо, щоб інтернет-магазин мав юридичну адресу. При укладанні договору купівлі-продажу, а він може бути складений й в усній формі, варто щоб виконавцем був суб’єкт господарювання. Якщо ж ви надсилаєте кошти на картку в комерційному банку, відстояти ваші права буде складніше», – говорить Тетяна Язикова.
Протягом 2019 року до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області надійшло 1100 заяв та звернень громадян. Всього фахівці розглянули 1063 звернення громадян та задовольнили 63,3% з них. У результаті розгляду звернень, споживачам повернені грошові кошти за неякісні товари та за неякісно надані послуги на загальну суму майже 554 тисяч гривень.
Минулоріч Зарічним районним судом було розглянуто 38 справ щодо порушених прав споживачів, на користь споживачів було винесено 16 рішень. Зазначимо, що споживач під час позову не сплачує судовий збір.
«Закон «Про захист прав споживачів» споживачу дає право не сплачувати судовий збір. Але все рівно позовна заява повинна відповідати вимогам діючого законодавства і від змагальності процесу ніхто нікого не звільняє. Тобто, на позивача, у тому числі і споживача, права якого порушені, законом покладений обов’язок доведення в суді своєї позиції”, – Ганна Шелєхова, голова Зарічного районного суду міста Суми.
Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!