СумБуд
метизная компания

Сумчанка допомагає родинам, які виховують дітей з особливостями розвитку

Суспільство | 17:33, 3.04.2021
 Поділитися

Поділитися в

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про аутизм. Аутизм неможливо вилікувати повністю, але цілком можна скоригувати та адаптувати людину до соціального життя. Найкращий час для цього перші 6 років життя. Сумчанка Олена Абаєва виховує двох синів, в одного з яких у дворічному віці виявили аутизм. Олена створила центр “Щасливі діти” у Сумах та допомагає родинам, де також є діти з особливостями розвитку.

“У місті Суми ми живемо недавно. Самі ми із Донецька. Переїхали ми у 2014-му році. Я – мама двох прекрасних синочків. І у Владика ми помічали різні такі, знаєте, як мама помічає, якісь дивні речі. Якусь не таку, як у всіх інших дітей, поведінку. Ми тоді почали шукати, що з нашою дитиною. Почали ходити до лікарів”, – розповідає Олена Абаєва.

Невролог сказала батькам Влада, що швидше за все у вашого хлопчика або порушення психіки або аутизм.

2 квітня – день поширення інформації про аутизм. Олена Абаєва про свій центр для дітей

Спершу родина пройшла стадію заперечення, адже “у нас не може бути такого” – думала родина.

“Втім, я почала паралельно вивчати цю інформацію. Ми почали йти цим шляхом. Шукати проблему, лікувати”, – говорить Олена.

Основна проблема, яку виявила жінка – слабкий рівень розвитку діагностики аутизму у дітей сім років у Сумах. Тому доводилось багато їздити на інтенсиви в інші міста

“І ось із цього моменту ми вирішили, що, напевно, створимо свій центр. І те, як ми його бачимо, як батьки. Ми зробили його якісним. Щоб ми дійсно могли допомогти не лише своїй дитині, але і багатьом дітям також”, – зазначає Олена.

Нині в центр отримали консультації та допомогу понад 600 родин. У центр допомагають на різних етапах провести реабілітацію.

“У Владика діагноз стоїть “помірна інтелектуальна недостатність”. У нього досить серйозні інтелектуальні порушення. “Звичайним” на думку суспільства Владик вже ніколи не буде”, – каже жінка.

Олега розповідає, що у процесі реабілітації дуже багато завдань. Усі їх варто вирішувати поступово та розбивати на етапи.

“Програма реабілітації в усіх різна та індивідуальна. І що вона буде включати, залежить від потенціалу – із чим ми приходимо і що хочемо отримати на виході”, – зазначає керівниця центру.

Олена впевнена, що на першому місці мають бути саме інтереси дитини, а не інтереси суспільства. І намагатися розвивати її так, щоб комфортно передусім було їй, а не оточенню.

Олена веде два Youtube-канали, присвячені життю з дитиною з особливостями розвитку.

2 квітня – день поширення інформації про аутизм. Олена Абаєва про свій центр для дітей

“Це був канал лише спеціалізований, лише по реабілітації. Ми знімали заняття, як його одягати в туалет, як навчити дитину одягатися самостійно. Потім з’явилась потреба ділитися тим, щоб люди бачили, як живе звичайна родина. Зі своїми труднощами. Тоді батьки бачать, що дійсно вони не одні”, – говорить Олена.

Канал фактично допомагає прийняти ситуацію, у якій опиняються родини. Олена з родиною показують своїм прикладом, що їх щасливе життя триває. Вони навчились повноцінно організувати своє життя так, що можуть і подорожувати, і присвячують час собі.

suspilne.media

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: