СумБуд

Сумчани можуть долучитися до команди Гройсмана

Суспільство | 13:25, 17.05.2019
 Поділитися

Поділитися в

Володимир Гройсман формує потужну команду однодумців з усіх куточків України для спільної роботи у новому парламенті

Чинний Премєр-міністр України має намір брати участь у виборах до Верховної Ради 2019 року, очоливши нову політичну силу. Його мета – продовжити вже започатковані у державі реформи, спрямовані на її подальший розвиток. «Я маю розуміння, що робити далі. Якщо українці вирішать, що я та сформована нами команда будуть гідними представляти їхні інтереси, я готовий знову очолити уряд», заявив Володимир Гройсман.

Рейтинг як результат успішних реформ

Експертне опитування оцінки роботи Кабміну, проведене «Агентством моделювання ситуацій», показало, що 85,2% з 30 опитаних експертів вважають: загальноекономічна ситуація в країні за три роки діяльності уряду Володимира Гройсмана суттєво покращилася. Цим і зумовлений високий рейтинг Прем’єра. Адже недавні соціологічні опитування демонстрували, що Гройсману довіряють або скоріше довіряють 20% населення, і це поки і є його електоральна база, запевняє політолог Валентин Войтков.

До однозначного позитиву роботи уряду Гройсмана експерти зарахували підвищення мінімальної зарплати, монетизацію субсидій та осучаснення пенсій із запровадженням автоматичної індексації. Серед найбільш помітних зрушень – запровадження децентралізації, розвиток дорожньої інфраструктури та підтримка аграрного сектору.

«Гройсман – молодий, він належить до того ж покоління, що й Зеленський. Зараз починається епоха людей цього віку. У Володимира Борисовича є стартовий рейтинг, який дозволяє боротися за проходження партії в парламент», – говорить політолог Володимир Фесенко.

Перспективи Сумщини при Гройсмані

Важливо розуміти, що плечима чинного Прем’єра – чималий досвід роботи як управлінця і господарника. Адже свого часу він успішно працював міським головою Вінниці: двічі обирався на цю посаду. На другий термін ішов із закликом забезпечити підтримку його команди в міській раді, і таку підтримку отримав. Завдяки цьому Гройсману вдалося значно пришвидшити позитивні зміни у місті.

Тож,  як кажуть експерти, за його політичну силу можуть проголосувати ті, хто віддають належне його компетентності. А також – помірковані виборці, які усвідомлюють, що таке популізм, і не підтримуватимуть тих, хто обіцяє вже завтра пенсію в тисячу євро.

Серед прихильників Гройсмана – відома в Сумах активістка, голова громадського об’єднання «Сумське громадське коло» (коаліції організацій соціального спрямування) Ніна Чернявська.

«Я не люблю популістів, – прямо говорить вона. – Не сприймаю «крикунів», які дбають лише про власні амбіції. У парламенті мають працювати люди компетентні, порядні, здатні принести Україні реальну користь. Саме до когорти таких я зараховую Володимира Гройсмана, адже він розбирається не лише в політиці, а й у економіці, це ми бачимо на прикладі успішного впровадження ініційованих ним реформ. Маємо пам’ятати: на відміну від президентських виборів, восени, на парламентських виборах, ми фактично обираємо прем’єр-міністра. А для продовження вже започаткованих ним реформ Володимир Гройсман повинен мати значне депутатське крило в парламенті. Чим більшим воно буде – тим рішучіші перетворення його команда зможе здійснити».

Дійсно, для того, щоб Володимир Гройсман продовжив очолювати уряд після виборів, йому потрібна сильна коаліція однодумців. Без сумніву, до неї мають долучитися і представники Сумщини, гідні представляти інтереси своїх земляків та України в цілому. До того ж, голова кабміну добре знає проблеми регіону і сприяє їх вирішенню. Вперше Гройсман побував у Сумах в якості очільника уряду на початку минулого року. Під час своєї робочої поїздки (а вона справді була робочою, як тоді писали ЗМІ – без «помпезності та перерізання стрічок») Гройсман, зокрема, передав Сумській обласній клінічній лікарні сертифікат на придбання нового ангіографа – надважливого інструмента для діагностики серцево-судинних захворювань. Його було придбано в рамках проекту Кабінету міністрів зі створення інтервенційних кардіологічних центрів в Україні.

Окрім підтримки урядом галузі охорони здоров’я, мешканці Сумщини відчули позитивні зміни і в інших сферах: в області за кілька останніх років відремонтовано десятки кілометрів автошляхів; створено сотні об’єднаних територіальних громад; одержувачі субсидій віднедавна мають змогу економити кошти на сплату житлово-комунальних послуг, адже отримують субсидії готівкою.

Головне – підтримка людей

Якими будуть перспективи у сили, що опиратиметься на успішний досвід реформ, залежатиме від того, наскільки вона заручиться підтримкою людей на місцях, які теж зацікавлені в реформах.

«Я б хотів, щоб це була якісна з точки зору професійності та спроможності політична сила, – говорить Володимир Гройсман. – Ми дійсно зараз збираємо команду по всій країні: на рівні громад, міст, районів і областей. Збираємо тих людей, які мають здорові думки і розуміють, як їх впроваджувати. Я вважаю, що така команда має бути успішною».

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: