метизная компания

Сумчани відзначають: День Святого Миколая

Суспільство | 08:05, 19.12.2019
 Поділитися

Поділитися в

Вже традиційним вважається відзначення свята в грудні – День Святого Миколая Чудотворця, багато православних ще називають його Микола Зимовий. Цей день присвячений одному з найбільш шанованих святих у християнстві.

Нижче в статті пропонуємо докладніше ознайомитися з історією цього свята, з подіями, які посприяли його появи, і звичайно дізнатися про деякі традиції, прикмети і заборонах в цей день. День святого Миколая відзначений однією датою, свято не зміщується, хоча багато таких людей які не знають, коли ж він все-таки наступає. День Святого Миколая Чудотворця в 2019 році настане, як і раніше 19 грудня – це традиційно обраний день для святкування. Це день кончини святого, архієпископа Мир Лікійських, одного з найбільш шанованих християнських святих.

Історія свята – ким же був Святий Миколай

Як говорить давнє житіє святого, Микола народився ще в третьому столітті в місті Лікії, який знаходиться на території Малої Азії. З самого народження хлопчикові прищеплювали все християнські традиції, а подорослішавши Микола самостійно прийняв рішення, і присвятив себе Богові. Його батьки обдарували чималим спадщиною, яке він вирішив роздати бідним і нужденним, а сам прийняв чин священика. Через якийсь – то час про Миколу довідалися завдяки його цілеспрямованості і боротьбі з язичництвом і єрессю, він був висвячений в сан архієпископа.

Багато легенд згадують про те, що після смерті Миколи, його тіло почало мироточити, і в той же час новина швидко розійшлася по всій окрузі і стали приходити люди для того, щоб позбутися від своїх хвороб і печалей.

Історія свята, bigmir

На сьогоднішній день Святий Миколай частково виконує роль Санта Клауса, а ця особистість святителя в свою чергу в свідомості людей була об’єднана з фольклорним персонажем. На рахунок того, що Миколай розносить подарунки діткам, і розкладає їх у шкарпетки, так само існує легенда. Суть легенди в тому, що Микола бажав допомогти трьом сестрам, яких через їхню бідність ніхто не хотів брати в дружини. Тоді Святий Миколай і вирішив підкинути їм три мішечки із золотими монетами, які впали прямо їм в шкарпетки, які сохли на мотузці.

На сьогоднішній день свято інтерпретують трохи по-іншому, таким чином вважається, що Миколай живе в Раю, а саме 19 грудня він спускається на землю, для того щоб заохотити дітей, які добре себе вели весь рік, і покарати тих, хто вів себе погано .

Відомі традиції свята

Перша традиція, яка закріпилася на це свято і до цього дня діє – це дарування подарунків, вона прийшла з Німеччини, вперше її почали застосовувати в Австрії і Польщі, а через деякий час традиція дійшла і до України.

Згідно з традицією, в ніч з 18 на 19 грудня Святий Миколай приносить дітям подарунки і кладе їх їм під подушку. В Україні традицією стало те, що спершу діти пишуть листа Святому Миколаю, в якому вони просять про яке – то подарунок для себе, і звичайно ж розписують, що ними було зроблено доброго чи поганого протягом року.

Можна сміливо сказати, що Микола Чудотворець – воістину український народний святий, так як здавна на території нашої країни в нього вірили, як в одного з головних святих, що має могутню силу, а після молили про допомогу і про захист в складні часи. Ще в давні часи люди вважали, що Сам День Святого Миколая є останнім терміном, для того, щоб повернути всі свої борги і помиритися з тим, з ким посварився. Так само серед традицій ще було прийнято проводити обряд сватання, цей день вважався найбільш сприятливим для даної дії.

З давніх-давен люди звертали свої прохання до Святого Миколая перед настанням зими, просячи про те, щоб він допоміг уберегти їх худобу і урожай в холодний період часу. Також в цей день люди не вживали в їжу м’ясо, а деякі поранені нашої країни навіть влаштовували в цей день хресні ходи, таким чином захищаючи село від морозів і холодів. Селяни вірили в те, що в переддень свята святитель Микола, щороку спускається в наш світ і обходить землю від краю до краю. Варто нагадати, що ще в цей день було прийнято влаштовувати братчини ( “Нікольщіну”): після служби збирали велику трапезу, на яку сходилися всі мешканці села.

Деякі люди намагалися саме в цей день укласти яку – ні будь господарську операцію, з тієї причини, що умови договору, які були встановлені в цей день, мають непорушну силу – “микільський торг всьому указ”.

Прикмети в День Святого Миколая

Ще багато років тому людьми було помічено, що у Святого Миколая є сили, які повалятися визначити майбутнє. Так, наприклад, якщо в цей день ясна погода, то і на всі інші свята, які присвячені Миколі Чудотворцю, погода буде такою ж. Старі люди казали, що якщо в цей день буде помічений іній, то можна чекати багатий урожай вівса, і навпаки якщо до цього дня на вулиці будуть великі кучугури снігу, то весною можна очікувати величезна кількість трави.

Ще люди вірили, що якщо поставити перед іконою святого Миколая 40 свічок і молитися, протягом усього часу, поки вони не згорять, то та прохання про яку молить людина, безсумнівно виповниться.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: