СумБуд

Сумчани відзначають: Міжнародний день відмови від паління

Суспільство | 08:02, 21.11.2019
 Поділитися

Поділитися в

В Україні палить третина населення віком від 18-ти років та старше. Як свідчить статистика, 90% смертей від раку легенів були обумовлені тим, що людина курила. Кожні десять секунд у світі помирає один курець, і ця цифра продовжує зростати.

Щорічно у третій четвер листопада відзначається Міжнародний день відмови від паління. Встановлений Американським онкологічним товариством у 1977 році.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я 90% смертей від раку легенів, 75% – від хронічного бронхіту і 25% – від ішемічної хвороби серця обумовлені палінням.

Паління належить до числа найбільш поширених шкідливих звичок в більшості країн світу. Деякі люди не усвідомлюють всієї тяжкості наслідків від вживання тютюну для власного організму, а також для здоров’я своїх дітей. Щорічно від причин, пов’язаних з палінням, передчасно помирає більше людей, ніж від дорожньо-транспортних пригод, вживання наркотиків або СНІДу.

Усі розвинені країни світу ведуть активну боротьбу з поширенням куріння на державному рівні та позитивно оцінюють результати, яких вдається досягти. Так, деякі країни, наприклад, Австралія, Нова Зеландія, Велика Британія, задекларували свої наміри стати вільними від тютюну (менше 5% курців) вже впродовж 30-х років нашого століття.

Серйозну загрозу становить поширення новітніх продуктів (електронні сигарети, IQOS), що просуваються тютюновими корпораціями, а також згубна мода на куріння кальяну.

В Україні приблизно третина населення віком від 18-років та старше палить. Зокрема, в Україні палить 31% населення старше 18 років, більшість із них віддають перевагу звичайним сигаретам (29%), і лише невелика частина людей належать до електронних курців (2%). Проте понад дві третини жителів України (68%) на даний час не палять взагалі.

Крім цього, кількість курців також залежить від таких соціальних факторів, як стать і вік. А саме, серед чоловіків курців значно більше (50%), ніж серед жінок (15%). Також зазначають, що найвища питома вага курців тютюну спостерігається серед осіб у віці 30-39 років (38%).

До слова, куріння є однією з найпоширеніших шкідливих звичок серед українців. Проте з 2013 року кількість курців у країні майже не змінилася.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: