метизная компания

Сумчани збирають підписи проти будівництва ТРЦ напроти собору

Суспільство | 08:04, 31.05.2019
 Поділитися

Поділитися в

У єдиній системі місцевих петицій з’явилася пропозиція від сумчанки «Заборона будівництва ТРЦ навпроти Спасо-Преображенського собору в м. Суми»

«Будівництво торгівельно-розважального комплексу по вул. Воскресенська, 12/1 в м. Суми ведеться на церковній площі безпосередньо поруч з пам’яткою архітектури національного значення Спасо-Преображенським собором (охоронний № 617 Постанова Ради Міністрів України від 24.08.1963 № 970) і повинно відповідати законам України “Про охорону культурної спадщини” , “Про планування і забудову територій”, «Про основи містобудування». Так відповідно до Закону України “Про охорону культурної спадщини” надання дозволів на розміщення будь-якого будівництва в межах територій та зон охорони пам’яток національного значення (п.3 ст.32) належить до повноважень центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини, яким визнано Міністерство культури України. 
Проекти забудови в межах зазначених територій можуть виконуватись тільки на підставі відповідної містобудівної документації та історико-містобудівного обгрунтування, яке затверджується Державною службою з питань охорони національної культурної спадщини (наказ Державної служби з питань національної культурної спадщини від 22.03.2004р. № 7). Крім того, проекти відведення та надання земельних ділянок повинні погоджуватись з центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини Міністерством культури України. 
З 2005 року забудовник так і не використав своє право погодити у встановленому Законом порядку дозвільну докуметацію даного будівництва, порушивши таким чином головну умову землевідведення, тому будівництво ведеться вже 14 років, «наскоками», після яких контролюючі органи виходять з перевірками, а потім справи безліч часу розглядаються в судах. 
Так 08.08.2017 року своїм приписом міністерство культури України заборонило будівництво та будь які роботи на даній земельній ділянці. Отже в даному випадку будівництво може затягнутись ще на декілька десятків років, а це загрожує руйнуванню одній з головних окрас та візитівок нашого міста Спасо-Преображенському собору, а також обвалу житлових будинків які «висять» над котлованом – це будинки на Соборній, 38 та Соборній, 38 Б. 
На підставі вищевикладеного, вимагаю від Сумського міського голови, розірвати договір оренди земельної ділянки за адресою м. Суми вул. Воскресенська 12/1. Провести реконструкцію церковної плоші згідно чинного законодавства, проект якої, повинен пройти обговореня з мешканцями нашого міста», – пише Варуха Юрій, автор петиції.

Почали збирати підписи 30 травня, а до кінця збору підписів залишилося 44 дні.

Петицію вже підписали 16 осіб з 250 необхідних.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: